YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP Liderine saldırı emrini ‘yeşil liste’deki hain vermiş
Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna saldırı düzenleyen PKK’lı terörist grubun liderinin ‘gri liste’ ile aranan terörist Yusuf Buldağ olduğu ortaya çıktı. Saldırı emrini ise ‘yeşil liste’deki Barış Öner’in verdiği belirlendi.
CHP Liderine saldırı emrini ‘yeşil liste’deki hain vermiş
07 Eylül 2016 / 07:24 Güncelleme: 07 Eylül 2016 / 12:08

Artvin’in Şavşat İlçesi Yanıklı Köyü yakınında 25 Ağustos Perşembe günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna yönelik PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda Jandarma Er Fatih Çaybaşı şehit olmuş, 2 asker de yaralanmıştı.

Teröristleri yakalamak için bölgedeki çalışmalar sürerken konvoya saldırı düzenleyen terörist grubun liderinin Yusuf Buldağ olduğu ortaya çıktı. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘gri arananlar listesi’nde adı bulunan 1986 Bingöl doğumlu Buldağ’ın yakalanmasını sağlayanlara 300 bin TL ödül vaat ediliyor.

Bununla birlikte saldırı emrini ise başına 1 milyon TL ödül konulan ve ‘yeşil liste’de bulunan Artvin nüfusuna kayıtlı ‘Türk Tarık’ kod adlı Barış Öner’in verdiği saptandı. Saldırıyı gerçekleştiren Koçgiri grubunun 5 PKK’lı teröristten oluştuğu öğrenildi.

1293356_028c8076b1fddd8fe37cee6e11df8ba7.jpg

ÜÇ POLİSİN KATİLİ EYLEM PEŞİNDE

Trabzon’un Maçka İlçesi’nde 19 Temmuz 2016 tarihinde 3 polisi şehit eden 4 kişilik terörist grubun da yeni eylem arayışında oldukları bilgisi deşifre edildi. Trabzon ve Gümüşhane bölgesinden sorumlu ‘Cudi-Zaza’ kod adlı Bingöl nüfusuna kayıtlı Mehmet Yakışır adlı teröristin liderliğini yaptığı grubun bu iki kentte eylem planladığı tespit edildi. Yakışır’ın Trabzon’un Araklı İlçesi Çankaya Mahallesi’ndeki Dağbaşı Jandarma Karakolu ile Gümüşhane’nin Yağmurdere Köyü Jandarma Karakolu’nu hedef alabileceği bilgisine ulaşıldı.

GÜVENLİK GÜÇLERİ TEYAKKUZA GEÇTİ

PKK’lı grubun, devriye görevi yapan güvenlik güçlerine, lojmanlara, kamu servis araçlarına, HES’lere ve güvenlik güçlerine ait sivil araçlara yönelik bombalı ve yol kesme eylemi yapabileceği bilgisi tüm birimlerle paylaşıldı. İstihbarat raporları doğrultusunda bölgede tüm tedbirlerin alınması istendi.

 

HABERTÜRK

üç mermi...
 // Metin Irmak

Belki,büyük bir ihtimalle,Kılıçdaroğlu'nun, eski fabrika ayarlarına hiç dönmiyeçeği ve herkesin, Yeni kapı ruhunu yaşataçağına inandığı bir ortamda,ah bu atılan üç mermi yokmu!,yapaçağını yaptı işte......
07 Eylül 2016 Çarşamba 15:21
Hep ham kalacak müdür kamal'a:
 // Aydın KARADENİZ
Seni, hamiliğini yaptıkların imhaya kalkmadı mı? Daha neyi hesaplayamadın, hesapsız!!!!...
07 Eylül 2016 10:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler