YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP kendini cemaatin şefkatli kollarına bıraktı
CHP kendini cemaatin şefkatli kollarına bıraktı
28 Ocak 2014 01:00
Sevilay Yükselir'in %100 Siyaset programına katılan Fidel Okan'dan CHP ve Cemaat hakkında çarpıcı tespitler...

A Haber'de Sevilay Yükselir'in sunduğu %100 Siyaset programına Hanefi Avcı'nın avukatı Fidel Okan konuk oldu.

Okan, CHP'nin Ankara ve İstanbul adayları konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Başbakan'ın "tehdit mi var, şantaj mı var" sözleri üzerine yorumda bulunan Fidel Okan, "Sayın Başbakan, ne tehdit var, ne şantaj var. Ortada kirli bir ittifak var" dedi.

Fidel Okan, "bunu biz artık biliyoruz, toplum da bilsin. bu ittifak, özellikle Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayının açıklanma sürecine baktığımız zaman, daha önce MHP'den aday olmuş, seçilememiş. Sonra MHP'nin liderini MHP'yi CHP'lileştirmekle suçlamış bir adam, CHP'den Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak kamuoyuna ilan ediliyor" dedi.

"Kirli ittifakı görüyoruz"

Sarıgül'ün adaylığı konusunda ise Okan, "Cemaat'le son derece yakın ilişkileri olan, Cemaat'in lideri Fethullah Gülen'e yakınlığıyla övünen şahıs, İstanbul'dan büyükşehir belediye başkan adayı olarak kamuoyuna ilan edildi. Dolayısıyla biz burada kirli ittifakı zaten görüyoruz" ifadelerini kullandı.

"CHP kendini cemaatin şefkatli kollarına bıraktı"

17 Aralık operasyonunun ilk 4 gününde adı geçen bakanların zaten kamuoyu vicdanında mahkum edildiğini, 2-3 yıl sonunda beraat dahi etseler görünümün değişmeyeceğini söyleyen Fidel Okan, "ilk günlerde AK Parti'nin oy oranında yüzde 40'ın altına doğru bir gerileme yaşandı. Fakat sonra millet şunu gördü, bu operasyon bir yolsuzluk ve rüşvet operasyonu değil. Ana muhalefet partisine baktılar, bu parti meseleye sadece yolsuzluk ve rüşvetten bakarak, meselenin asıl nedenine giremedi. Girme gereği duymadı. Çünkü kendisini Cemaat'in o şefkatli kollarına teslim etti. O kolların ne kadar şefkatli olduğunu da zaman içerisinde göreceğiz" dedi.

"Burada milli bir dava var! Doğu ve Güney Doğu halkı çok uyanık olmalıdır"

Başbakan'a karşı davaların avukatı olduğunu söyleyen Fidel Okan, "bu benim iç meselem. Ama bu kez ortada milli bir dava var. Benim burada Başbakan'ın yanında olmam lazım. Sadece benim değil, toplumun da, milletin de. Çünkü bu operasyonda sadece Başbakan değil, hem millet, hem de Başbakan'ın politikaları hedef alınmıştır. Özellikle açılıma yönelik, Kürt politikası hedef alınmıştır. Doğu ve Güney Doğu halkının bu konuda çok uyanık olması gerekir" ifadelerini kullandı.

Zaten AK Parti'nin Ankara ve İstanbul'da seçimi kazanacağını söyleyen Okan, "Fakat burada özellikle, gerçek anlamda yurtseverlerin, bu ülkeyi seven herkesin bu meseleye bu minvalde yaklaşıp, yüzde 50'nin üzerinde bir avans oyu vermesi lazım.

Eğer AK Parti bu seçimlerde yüzde 50'nin üzerine taşırsa, o zaman dünya artık Türkiye üzerinde böyle operasyonların sökmeyeceğini anlayacaktır. Dünyaya bu mesajı vermemiz lazım" şeklinde konuştu.

 

 

STAR

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler