YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP işçileri misafir kabul etti
CHP işçileri misafir kabul etti
26 Kasım 2010 21:02
CHP, iişçileri "misafir" kabul edip şikayetçi olmadı

CHP Mersin İl Başkanı Yılmaz Şanlı, dün sabah saatlerinde parti binasını işgal eden ve polis operasyonu sonucunda gözaltına alınan işçileri, partide kaldıkları süre içerisinde 'misafir' olarak kabul ettiklerini, işçilerin parti binasına ve müştemilatına zarar vermedikleri için de kendilerinden şikayetçi olmadıklarını söyledi. 
 

Şanlı, sendikaya üye oldukları gerekçesiyle işten çıkartıldığı öne sürülen Akdeniz Çivi ve Tel Fabrikası işçilerinin CHP İl Binası'nı yaklaşık 18 saat işgal edip eylem yapması ve sonrasında da polisin gerçekleştirmiş olduğu operasyon sonucunda gözaltına alınmasıyla ilgili yaşanan süreci İl Binası'nda düzenlediği toplantıyla değerlendirdi.

Şanlı, olayın başından itibaren diğer parti yöneticileriyle birlikte iyi niyet ve sabırla başta işçiler olmak üzere sendika temsilcileri ve işveren nezdinde sorunun çözümü noktasında girişimlerde bulunduklarını anlattı.  Dün sabah saatlerinde işçilerin başlatmış olduğu eylemin, saat 03.00 sularında tüm tarafların olumlu çaba ve katkısıyla işçilerin burnu dahi kanamadan sona erdirildiğini belirten Şanlı, bunun da sevindirici bir gelişme olduğunu vurguladı. 
 

Şanlı, "Bugün emniyet yetkililerine verdiğim ifademde de parti binamıza ve müştemilatına zarar vermeyen işçi arkadaşlarımızdan şikayetçi olmadığımı ve partimizde kaldıkları sürede 'misafir' kabul ettiğimizi belirttim. Bu nedenle alınan olumlu sonuca katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum. Ancak eylemin ülkemizin ekonomik koşullarından kaynaklanan işçi ile işveren arasındaki bir sorun olması nedeniyle partimizi ilgilendirmediğini başından beri vurguladık. Bu nedenle dünkü eylemin parti binamızın içinde yapılmış olmasından dolayı üzgünüz" dedi.  
 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Türkiye'de yaşanan ekonomik kiriz ve bunun sonuçlarına yıllardır dikkat çektiğini hatırlatan Şanlı, bozulan sosyal dengeler nedeniyle intihar ve cinnet vakalarının artması edeniyle Kılıçdaroğlu'nun toplumu uyardığını dile getirdi. Şanlı, "CHP, yaşanan ekonomik bunalım ve sonuçlarına karşı sendika ve işçilerin haklı olduğunu gördüğü için mücadelelerine her zaman destek vermiş, bundan sonra da verecektir" diye konuştu.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler