YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP ile PKK aynı dili kullanıyor
CHP ile PKK aynı dili kullanıyor
03 Şubat 2016 11:13
CHP lideri ve PKK’lı Karasu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni Anayasa ve Başkanlık gibi konularda aynı ifadeleri kullanması, “Kılıçdaroğlu PKK’nın çizgisine kayıyor” şeklinde yorumlandı.

CHP’nin hızla marjinalleştiği ve PKK ve HDP çizgisine kaydığı iddiaları dün bir kez daha kanıtlandı. Terör örgütünün üst düzey yöneticilerinden Mustafa Karasu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni anayasa, başkanlık sistemi gibi konularda Kılıçdaroğlu ile aynı dili kullandığı bariz şekilde ortaya çıktı.

PKK’nın yayın organında Hüseyin Ali kod adıyla yazan PKK elebaşlarından Mustafa Karasu’nun yazısının, bir süre önce Kandil elebaşlarından Duran Kalkan’ın ‘bize katılın’ çağrısı yaptığı  Kılıçdaroğlu’nun söylemleriyle bire bir örtüşmesi dikkat çekti.

- Kılıçdaroğlu: (Antalya 2012): Eğer bir adam ‘Ben her şeyi bilirim’ derse ona söyleyeceğimiz söz; ‘ben her şeyi bilirim eşittir dünyanın en cahil adamı.

- KARASU: Gerçekten de Türkiye Cumhuriyetinin en cahil başbakanı ve cumhurbaşkanıdır.

- Kılıçdaroğlu: (30 Ocak 2015) Bu mudur başkanlık sistemi? Bu başka bir sistemdir. Bu otoriter sistemidir. Dikta sistemidir bu. Diktatörlüktür.

- KARASU: Otoriter sistem kurmak istiyor.

PARLAMENTER SİSTEM

- Kılıçdaroğlu: Parlamenter sistemde 200 yıllık tecrübemiz var. Çöpe atıyorsunuz 200 yıllık tecrübeyi. Aksayan yönleri düzeltilmeli.

- KARASU: Ne buyurmuş? Parlamenter sistemin miadı dolmuş. Dünyada miadını dolduran başkanlıktır. Parlamenter sistem de ancak meclisi güçlendirerek ve yerel demokrasiyi yaygınlaştırıp demokratikleştirerek ayakta kalmaktadır.

OLAMAYACAKSIN

- Kılıçdaroğlu: Tutturmuş ille de başkanlık. İlla ben başkan olacağım. Olamayacaksın kardeşim, olamayacaksın. Bir sefer bunu bil.”

- KARASU: Başkanlık sistemi olmazsa olmaz diyor. Zaten anayasa yapalım söyleminden kast ettikleri budur... AKP ile anayasa komisyonlarında konuşarak demokratik bir anayasa yapılamaz.

 

STAR

 // Şule Bayraktar
Gezi olaylarından önce Sayın Kılıçdaroğlunun konuşmalarını duyunca şoka uğramıştım resmen insanları sokağa dökmek kışkırtmak için konuşmalar yaptı nasıl bir insan bir parti lideri böyle pervasızca konuşmalar yapar diye çok şaşırmış ve akabinde olan olaylara Ülkemize verilen zararlara üzülmüştüm sonra seçimlerde Hdppkkya destek verdiler ve şimdide veriyorlar bu artık şaşırtmıyor alıştık fakat Vatanını Milletini düşünen seven CHP li kardeşlerim artık gerçekleri görüp bu partiyi bırakıp kurtulmalı...
03 Şubat 2016 17:48
zaten
 // m
Ne bekleniyorduki...
03 Şubat 2016 11:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler