YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"CHP ile BDP el ele kol kola"
"CHP ile BDP el ele kol kola"
27 Mayıs 2011 22:40
Erdoğan Muğla'da seçmenlerle buluştu. Kılıçdaroğlu'nun Hakkari konuşmasına yüklenen Erdoğan "Ağzınla kuş tutsan dediklerine müsade etmeyiz. Vatanımızın üzerinde ameliyat yaptrmayız"dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Kılıçdaroğlu Hakkari'de ne dedi  Orada yerel özerklikten, bilmem ne bunlardan bahsediyor. Sayın Kılıçdaroğlu ağzınla kuş tutsan, biz senin bu dediklerine müsaade etmeyiz'' dedi.

Başbakan Erdoğan, Muğla mitinginde yaptığı konuşmada, eli boş gelmediğini, kendisiyle birlikte gelen Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'nun da bugün Muğla'da bazı açılışlar yaptığını söyledi.

Hükümet olarak ''adeta mekik dokuduklarını'' belirten Erdoğan, bu yoğunluk içinde 81 ilin her birine defalarca gittiğine işaret etti. Başbakan olarak Muğla'ya dokuzuncu kez geldiğini belirten Erdoğan, ''Peki soruyorum sizlere, acaba CHP'nin eskisi, yenisi buraya kaç kez geldiler  MHP'nin Genel Başkanı kaç kere uğradı  Benden daha mı yoğunlar, benden daha mı meşguller  Neden uğramazlar Muğla'ya'' diye sordu.

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Çünkü alışmışlar. İftirayla, çamurla, yalan söyleyerek, kandırarak oy zamanı oy toplamaya gelirler. Allah aşkına soruyorum, ne olur benim Muğlalı kardeşim, ya bunlara bir de sorun. Bunlara gönül veren kardeşlerime de sorun. (Ne yaptı da oy veriyorsunuz) diye sorun. (Tarihinde ne yaptı) diye sorun. Bir sorun. Dikkat edin Muğla'da konuştuklarını Van'da konuşamazlar. Hakkari'de söylediklerini burada söyleyemezler. Bunlar Muğla'da, Yozgat'ta, Mardin'de aynı dili kullanamazlar. Muğlalı kardeşim rica ediyorum, futbol takımı tutar gibi siyasi parti tutmayalım. Bu dönem artık gerilerde kaldı. Şimdi nereye bakacağız  Hizmet siyasetine bakacağız, eser siyasetine bakacağız, proje siyasetine bakacağız. Artık istismar siyasetine bakmayacağız. Siyasette de dürüstlüğü, şeffaflığı, güveni isteyeceğiz. Akşam farklı sabah farklı, 30 dakika önce farklı, sonra farklı konuşan siyasilerin arkasından gitmeyeceğiz. Kimin ne dediğine değil, ne yaptığına bakalım. Takdirimizi de yönde kullanalım.''

Vatandaşlardan 2002 öncesi ile 2002 sonrası Türkiye'sini karşılaştırmalarını isteyen Erdoğan, ''Ben şunu açık yüreklilikle, gönülden söylüyorum; eğer Muğla 2002 öncesinden bugün daha kötü durumdaysa AK Parti'ye oy vermeyin. Bu kadar açık konuşuyorum. Merkezi yönetim olarak eğer Muğlalı çiftçi kardeşimin, esnaf kardeşimin, turizm işletmecisi kardeşimin durumu 2002 öncesinden kötüyse oy vermeyin. Eğer AK Parti dönemi bizden önceki MHP koalisyon ortağı olduğu dönemden, CHP'nin koalisyon dönemlerinden daha kötüyse, açıkça söylüyorum, hiç tereddütsüz bize oy vermeyin'' dedi.

''BEN YAPTIKLARIMLA KONUŞUYORUM''

Erdoğan, Muğla'yı okullar ve dersliklerle, okulları ayrıca bilgisayarlarla donattıklarını söyledi. Muğla'nın bölünmüş yollarını iki katına çıkardıklarını, hastaneleri geliştirdiklerini, turist sayısını ise iki katına yükselttiklerini belirten Başbakan Erdoğan, bu dönemde hayvancılığa desteklerinin de beş katından fazla arttığını anlattı.

''İşte AK Parti budur'' diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

''Yani ben size yaptıklarımızla konuşuyorum. AK Parti hizmet demektir, eser demektir; AK Parti millet demektir, millet. AK Parti kardeşlik demektir. AK Parti herkesin diline, dinine, inancına, mezhebine yaşam tarzına saygı demektir. Biz bugüne kadar kimsenin yaşam tarzına karışmadık, karışmayız. Bizim tek derdimiz var, tek bir meselemiz var; o da Türkiye'yi büyütmek. Çiftçisiyle, esnafıyla, işçisiyle, memuruyla, kadınıyla, erkeğiyle, çocuğuyla, yaşlısıyla Türkiye'yi büyütüyoruz.''

CHP'YE HAKKARİ ELEŞTİRİSİ

Başbakan Erdoğan, geçen günlerde Hakkari'ye gittiğini, mitingleri sırasında terör örgütünün kentteki bütün dükkanları tehditle kapattırdığını söyledi. Terör örgütü mensuplarının ''buraya gelmeyin'' diye haber gönderdiğini belirten Erdoğan, ''Tabii biz, 'Burası bizim, nasıl gelmeyiz  780 bin kilometrekare ile bu vatan bizim. Geleceğiz' dedik. Ne demek, kimsin sen  Kimsin'' diye konuştu. Bu kentte mitinglerini yaptıklarına değinen Erdoğan, şöyle dedi:

''Bizden sonra bay Kemal gitti oraya. Bay Kemal kime konuştu biliyor musunuz  Elinde CHP bayrağı olan BDP'lilere konuştu. Bakınız bay Kemal'in partisi orada 157 oy almış Hakkari'de. 157 oy. 157 oy alan yerde bugün 2 bin, 2 bin 500 kişi var. Buna CHP'liler başta (hayır, mayır) dediler. Dün BDP'nin eş genel başkan yardımcısı açıklama yaptı, (evet) dedi, (elinde CHP bayrağı olanlar bizim mensuplarımızdı.) Sevgili kardeşlerim. Şu anda Güneydoğu'da CHP, BDP el ele, kol kola. Batıda MHP, CHP el ele kol kola. Bütün bunlar aynen 12 Eylül'de oldu biliyorsunuz. Ne oldu  CHP, MHP, BDP, TKP, terör örgütleri el ele birleştiler. Kime karşı  AK Parti'ye karşı. AK Parti kim  Millet.''

'GELİŞTİRDİ İŞİ S YAPMAYA BAŞLADI''

Başbakan Erdoğan, CHP'nin Hakkari mitinginde ''bir tane bile Türk bayrağı olmadığını'' ifade ederek, şöyle konuştu:

''Ne MHP'si, ne CHP'liler acaba kalkıp da CHP'nin yönetimine bunu sorabildi mi  (Ey Kılıçdaroğlu utanmıyor musun ya orada bir tane Türk bayrağı yoktu, nasıl yaptın bunu ) Ama bak şu anda Muğla'daki bu tabloyu biz aynen Hakkari'de yaşadık aynı şekilde. Çünkü biz yola çıkarken ne dedik  'Tek millet' dedik. 'Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Gürcüsüyle, Boşnağıyla, Romanıyla birimiz hepimiz' dedik, yola böyle çıktık ve yaradılanı Yaradan'dan ötürü sevdik. Bizim farkımız bu. Ondan sonra ne dedik  'Bizim bayrağımızdan niye rahatsız oluyorsunuz  Bizim bayrağımızın rengi sizi niye rahatsız ediyor  Bu renk şehidimizin kanıdır, hilal bağımsızlığımızın ifadesidir, yıldız şehitlerimizin sembolüdür. Ve bu bayrak sizi niye rahatsız ediyor ' Biz bu bayrağımızla 'tek bayrak' dedik, yola öyle çıktık. Bitmedi. 'Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır' diyerek, tek vatan dedik. 'Vatanımızın üzerinde ameliyat yaptırmayız' dedik.

Peki Kılıçdaroğlu Hakkari'de ne dedi  Orada yerel özerklikten, bilmem ne bunlardan bahsediyor. Sayın Kılıçdaroğlu ağzınla kuş tutsan, biz senin bu dediklerine müsaade etmeyiz. Tabii ikaz ettiler, uyardılar; (ya dalgınlığa mı geldi ne yaptın) dediler herhalde ona. Ardahan'da dediler ki, 'Biz bununla eyaleti kastetmedik.' Neyi kastedersen et. Sana oralarda birileri suflörler söylediler, suflettiler, onu söyledin. Dediler ki, (Biz buraya geliriz ama Türk bayrağı bize vermeyeceksin sadece o partinin bayrağını alırız ama Türk bayrağı almayız) dediler. Onun için orada bir tane Türk bayrağı yoktu. Defalarca kameraları incelettim, yok. İşte CHP bu ama buraya geldiği zaman Türk bayrağıyla gelir ha onu da söyleyeyim. Hakkari'de öyle, burada farklı. Dalgaya göre kürek sallıyor. Dedim ya yürüyen yalan. Baktık ki hızına yetişemiyoruz koşan yalan. Baktık ona da yetişemiyoruz, uçan yalan. Böyle bir durumu var. Sürekli U yapıyor ama daha da geliştirdi işi S yapmaya başladı. Böyledir durumu.''

Erdoğan, dürüst olmadıkça siyasetçilerin itibar kaybedeceklerini de söyledi.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler