YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP iddialara inceleme istedi
CHP iddialara inceleme istedi
22 Nisan 2010 14:25
Siirt'te 7 öğrencinin tecavüze uğradığı iddiası ile ilgili CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, TBMM İnsan Hakları Komisyonu'na başvurarak iddiaların incelenmesini istedi...

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyesi, CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, Siirt'te 7 öğrenciye tecavüz iddialarının araştırılması için komisyon kurulmasını istedi.

Komisyona başvuran Soysal, dilekçesinde, Siirt'te ilköğretim çağındaki 7 öğrenciye, müdür yardımcısı ve ilin ileri gelen ailelerine mensup kişilerce 2 yıldır tecavüz edildiğine yönelik haberlere yer verdi.

Bu korkunç olayın, Siirt'te herkes tarafından bilindiğini ifade eden Soysal, şunları kaydetti:

''Soruşturmanın nisan ayında başlamasına rağmen, olayın gizli tutulduğu da belirtilmektedir. İlgili kurum ve kuruluşların dahi bilgisinde olduğu söylenen bu olayın ancak 2 yıl sonunda ortaya çıkması son derece vahim ve düşündürücü bir durumdur. İlköğretim çağında olan yavrularımızın maruz kaldığı bu vahşet verici olayın, tüm boyutlarıyla ortaya çıkarılması ve konuyla ilgili olarak Meclis İnsan Hakları Komisyonunun üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerekmektedir. Bu nedenle komisyonun Siirt'te meydana gelen bu akıl almaz olayı, oluşturulacak komisyon aracılığıyla incelemesi için gerekenin yapılmasını arz ederim.'' A.A.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler