YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP harekete geçti dava açıyor
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Erdoğan'ı mahkemeye veriyor...
CHP harekete geçti dava açıyor
20 Mayıs 2011 / 11:27 Güncelleme: 20 Mayıs 2011 / 12:29

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Bizi çete diye tanımlayan, Cumhuriyet Halk Partisi'ni çete diye tanımlayan Başbakan hakkında dava açacağız. Gelsin mahkemede ispat etsin'' dedi.

Kılıçdaroğlu, partisince düzenlenen mitinge katılmak üzere geldiği Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Güre beldesinde konakladığı otelde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin ''Kürşad Tüzmen'le dürüstlükle ilgili söyleminiz olmuştu. Bununla ilgili neler söyleyeceksiniz'' sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

''Listeye konulmayan bakanların yolsuzlukluk yaptıkları için konulmadığını söyleyen kim  Başbakan. Niye cesaretleri varsa Başbakan'a sormuyorlar  Onurları varsa gidip Başbakan'ın yakasına yapışırlar. 'Sen beni listeye koymadın, yolsuzluk yaptığım gerekçesiyle. Ya sen yolsuzluk yapıyorsun, ya ben yapmıyorum' demeleri lazım. Bunu söylemeye cesaret edemiyorlar. Gelip bana diyorlar, 'benim dürüst olduğumu söyle.' Ben niçin senin dürüst olduğunu söyleyeyim ''

CHP lideri, bir gazetecinin ''Başbakan'ın sizinle ilgili 'SSK'yı yönetemedi, Türkiye'yi nasıl yönetecek' ifadesi var. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz'' sorusunu, ''Gelsin karşıma, oturalım konuşalım. Sadece SSK'yı konuşalım. Gelebilir mi  Gelemez. Çünkü bilgi fukarası, bilgisi yok. 1976'da ilk kez Sosyal Sigortalar Kurumu'nun açık verdiğini sayın Başbakan biliyor mu  Bilemez. Cahil adamlar bilemezler. Bunlar sadece iftira atarlar'' diyerek yanıtladı.

Bir basın mensubunun, ''Başbakan Erdoğan'ın 'Ergenekon ile aynı kefedeler' manasında sözleri vardı CHP için. Bunun için neler söyleyeceksiniz'' sorusuna karşılık Kılıçdaroğlu, ''O konuda dava açıyoruz arkadaşlar. Bizi çete diye tanımlayan, Cumhuriyet Halk Partisi'ni çete diye tanımlayan Başbakan hakkında dava açacağız. Gelsin mahkemede ispat etsin. Beraber göreceğiz'' dedi.

Kılıçdaroğlu, ''Başbakan Erdoğan'ın daha önce sizinle ilgili yürüyen yalancı, sonra da uçan yalancı sözleri var. Bununla ilgili bir şey yapacak mısınız'' şeklindeki soru üzerine de ''Dava açacağız. İspat etsin bakalım'' diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu daha sonra, otelden ayrılırken otel personeli ve vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Bir vatandaşın, ''Biz, Doğru Yol Partili olarak oyumuzu CHP'ye vereceğiz'' sözünü Kılıçdaroğlu, gülümseyerek karşıladı. (AA)

Klavuz istemeyen köy
 // Asirin
Sayın Kılıçdaroğlu; Nasıl görünen köy klavuz istemiyorsa, bazı şeyler içinde illa belgeye ihtiyaç gerek yoktur. Nasıl derler ya, bana arkadaşını söyle kimlerle takıldığını söyle sana kim olduğunu söyliyeyim. Madem atasözlerlerimizle açtım konuyu o zaman kapanışıda atasözlerimizle yapayım. İnsanın geçmişinde yapmış olduğu şeyler, yani bi insan 7 sinde ne ise 70 inde de odur. Bu nedenle geçmişte yapmış olduğunuz şeyler, ileride yapacaklarınız için...
20 Mayıs 2011 12:12
Ergenekonun avukatıyım diyenlere bak...
 // Abdullah Çayğaracı
kemal kılıçtaroğlu aklı sıra bu mahkeme olayıyla aklanmaya paklanmaya çalışıyor... güye kendini haklı çıkaracak açılımlar yapıyor... Allah bu kemale akıl fikir versin......
20 Mayıs 2011 12:10
Çarkçı olduğunu blmeyen vamıki
 // demircan
Her 3-5 kelimeden sonra çark edip dediğini kendi bile hatırlamayan hangi akılla dava acıyor merak ediyorum...

Siyaset meydanında konuşuyor YÖK ü kaldırcaz diyor söz TSK ya geliyor bedelli askerlikten gelen kazancı YÖK e aktaracağız diyor çok acığı var... Merak ediyorum kaldırdığı Kuruma neden fon ayırıyorsun... Yoksa önceki kadrolarını gerimi getireceksin merak ediyorum...
20 Mayıs 2011 12:09
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler