YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP, Deniz Gezmiş'i andı
CHP, Deniz Gezmiş'i andı
06 Mayıs 2013 07:38
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli İl Teşkilatı, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını idam edildiği saatte mum yakararak andılar.

Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın idam edilişlerinin 41. yılında Denizli’de anıldı. Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Teşkilatına bağlı yaklaşık 150 kişi, idam edilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı Delikliçınar Meydanı’nda andılar. 6 Mayıs 1972’de asılan 3 devrimci için, asıldıkları saatte Çınar Meydanı’nda toplanan CHP’liler bir süre slogan attı. Atatürk Anıtı önünde, idam edilen Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının fotoğraflarını taşıyan CHP’liler ‘Gündoğdu Marşı’nı söylediler. CHP’li 3 genç, idam edilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın son sözlerini okuması duygusal dakikaların yaşanmasına neden oldu.  Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının fotoğraflarının yanında mum da yakan CHP’liler saatler gece yarısı 01:25’i gösterdiğinde CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’nun işaretiyle birlikte 1 dakikalık saygı duruşunda bulundular.

CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, 41 yıl önce idam edilen Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını unutmadıklarını göstermek için toplandıklarını belirterek, ‘’Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını asıldığı saatte anmak için yüzlerce kişi toplandık.  O zaman Denizleri asanlar bilmiyorlardı ki bugün binlerce Deniz’in olacağını.. Türkiye’de ‘Tam Bağımsız Türkiye’ şiarına inananlar oldukça anılarına ve mücadelelerine bağlı olduğumuz bu insanları daha da güçlü anacağız’’ dedi.

Eylem olaysız şekilde sona erdi.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler