YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'CHP, CHP olalı...'
CHP'ye eleştirilerde bulunan Devlet Bakanı Babacan, 'CHP, CHP olalı bir tane proje ortaya koymaya çalıştı, onda da genel başkanın söylediği ile partinin yazılı dökümanları arasında kopukluk var.' dedi.
'CHP, CHP olalı...'
22 Mayıs 2011 / 18:17 Güncelleme: 22 Mayıs 2011 / 19:04

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, CHP'nin ortaya koyduğu Aile Sigortası projesinde tutarsızlıklar olduğunu ileri sürerek, ''CHP, CHP olalı sözüm ona bir tane proje ortaya koymaya çalıştı, onda da genel başkanın söylediği ile partinin yazılı dokümanları arasında kopukluk var'' dedi.

Babacan partisinin Etimesgut İstasyon Mahallesi'ndeki seçim bürosunun açılışını yaptı.

Babacan, 12 Haziran'daki seçimlerin Türkiye'nin dört yıl ile ilgili değil, 2023 yılıyla ve kaderiyle ilgili olduğunu söyledi.

AK Parti'nin 2002 yılından bu yana yaptığı reformlara değinen Babacan, ''Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır'' dedi.

Bakan Babacan, muhalefet partilerinin seçim öncesindeki vaatlerini eleştirerek, şöyle konuştu:

''İlacı, SSK hastanesinin içindeki o küçük pencereden, o delikten almak için kuyrukta beklediğimizi unutmamak lazım. Şimdi SSK'nın 8 yıl genel müdürlüğünü yapmış adam çıkıyor konuşuyor: Ben Türkiye için bunu yapacağım. Sayın Kılıçdaroğlu'na sormak lazım. 'Sen 8 yıl genel müdürlük yaptın SSK gibi bir kurumda. Bugüne kadar tek bir kelime duydunuz mu  'Ben SSK Genel Müdürüyken şöyle faydalı bir iş yaptım, ben vatandaşın işini şöyle kolaylaştırdım' diye. Tek bir örnek verebiliyor mu  Yok. Bunların dertleri başka.''

Babacan, SSK'nın o dönemde elinde birikmiş fon olduğunu, ancak Kılıçdaroğlu'nun genel müdürlüğü döneminde söz konusu fonun 2 yılda bitirildiğini, daha sonra da eksiye düşürüldüğünü ifade ederek, şöyle devam etti:

''Ondan sonra çıkıyorsun koskoca devleti yönetmeye talip oluyorsun. 'Ben hesap uzmanıyım' diyor, daha 600 liranın (Aile Sigortası) hesabını koyabilmiş değil. CHP, CHP olalı sözüm ona bir tane proje ortaya koymaya çalıştı, onda da genel başkanın söylediği ile partinin yazılı dokümanları arasında kopukluk var. Tamamen aldatma, göz boyamaya dayalı bir tutum var maalesef. Başbakanımız üzerine gidiyor. Adam ortaya bir sürü yalan atıyor. Başbakanımız üzerine gidiyor, ona cevap veremeden bir başka yalan daha... Artık peşinden yetişemez olduk.''

Türkiye'deki muhalefet partilerinin daha itibarlı, daha güvenilir olması gerektiğini dile getiren Babacan, aksi halde siyaset kurumuna yazık olacağını belirtti.

Babacan ve beraberindekiler, daha sonra Eryaman'daki Göksü Parkı'na geçerek, piknik alanındaki vatandaşlarla sohbet etti ve fotoğraf çektirdi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler