YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'CHP bu yasayı da AYM'ye götür'
'Sen götürürsen AYM bu yasayı iptal eder'
'CHP bu yasayı da AYM'ye götür'
19 Temmuz 2009 / 00:09 Güncelleme: 19 Temmuz 2009 / 00:00

Kapsamlı sigara yasağının ilk gününde CHP'nin Beyoğlu İlçe Binası önünde eylem yapılacak. Genç Siviller'den CHP'ye sigara yasağı ile ilgili bir çağrı var.


Genç Siviller, kapsamlı sigara yasağının ilk gününde, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beyoğlu İlçe Binası önünde bir eylem yapacak. İlginç eylemde, "CHP yasayı Anayasa Mahkemesi'ne götür" denilecek.


Genç Siviller, yarın başlayacak kapsamlı sigara yasağı ile ilgili ironik bir eylem hazırladı. Genç Siviller taraftarları, 19 Temmuz 2009 Pazar günü saat 13.30'da, CHP Beyoğlu İlçe Binası önünde toplanacak.


 "Genç Tiryakiler Rahatsız - CHP Yasayı Anayasa Mahkemesi'ne Götür" başlıklı eylemle ilgili yapılan açıklamada, "19 Temmuz, biz tütün tiryakileri için en kara gündür. Son çare olarak CHP'ye sesleniyoruz. CHP, bizi de Anayasa Mahkemesi'ne götür. Çok iyi biliyoruz ki; sen götürürsen ve istersen Anayasa Mahkemesi bu yasayı da iptal eder.


Sayın Baykal, bizim de avukatımız ol. Tiryakileri bu yasadan kurtar. CHP bizi mahkemeye götür. Sigara yasağından rahatsız genç tiryakiler olarak CHP Beyoğlu İlçe Örgütü binası önünde saat 13.30'da yukarıdaki açıklamayı yapıp CHP'ye başvuruda bulunacağız. Tüm tiryakileri bekliyoruz" denildi.


 


haber7

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler