YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP bu kez Ak Partililere sordu
CHP'nin Konsensus şirketine yaptırdığı ve 2015 seçimleri öncesi partinin yol haritasını belirlemede kullanmayı düşündüğü ankette AK Partililere de soru soruldu..
CHP bu kez Ak Partililere sordu
16 Ekim 2014 / 06:35 Güncelleme: 16 Ekim 2014 / 09:44

CHP 2015 genel seçimleri öncesi bir anket yaptırdı. Konsensus'un araştırmasında CHP'li seçmenin yanı sıra AK Partili seçmene de "CHP liderinden memnun musunuz" şeklinde bir soru yöneltildi.

Buna göre ''bu pazar genel seçim olsa oyumu CHP’ye veririm'' diyen seçmenlerin yüzde 52'si CHP ve Kılıçdaroğlu’nun siyasi performansından memnun olduğunu belirtiyor.

Ak Partililerin yüzde 8'i Kılıçdaroğlu kalsın diyor

CHP seçmeninin yüzde 33'ü ''Memnun değilim'' derken, yüzde 15'i ''Ne memnunum ne değilim'' diyor. Bu pazar seçim olsa AKP'ye oy vereceğini söyleyenlerden yüzde 8'i, MHP'ye oy vereceğini söyleyenlerden yüzde 16'sı, HDP'ye oy vereceğini söyleyenlerden yüzde 6'sı Kılıçdaroğlu'nun performansından memnun.

Araştırmaya katılan CHP seçmenlerine “Eylül Başında CHP'nin gerçekleştirdiği Olağanüstü Kurultay sonrası ortaya çıkan durumu düşündüğünüzde, sizce CHP Haziran 2015'te yapılacak Genel Milletvekili Seçimlerinde başarılı olur mu?” sorusu da soruldu. CHP seçmenlerinin %40'ı “Evet, başarılı olur” yanıtını verirken, %60'ı ise “Hayır, başarılı olamaz” diyor. CHP seçmenlerinden kendini siyasi yelpazenin 'solunda' hissedenlerinin yüzde 45'i 'Başarılı olur' derken, yüzde 55'i başarısız olacağını düşünüyor.

CHP'lilerin yüzde 59'u "İnce olmalıydı" diyor

Araştırmaya katılan CHP seçmenlerine, ''Eylül ayı başında CHP'nin gerçekleştirdiği Olağanüstü Kurultay sonrası ortaya çıkan durum düşünüldüğünde, CHP için Kemal Kılıçdaroğlu'nun mu yoksa Muharrem İnce'nin mi genel başkan olmasının daha iyi olacağı soruldu. CHP seçmenlerinin %59'u 'İnce', yüzde 31'i 'Kılıçdaroğlu' derken, yüzde 10'u 'Fark etmez' yanıtını verdi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler