YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"CHP bizden destek istedi"
"CHP bizden destek istedi"
27 Ocak 2011 14:04
Mustazaf-Der Genel Başkanı Mehmet Hüseyin Yılmaz , CHP'li vekillerin derneklerini ziyaret ettiklerini ve kendilerinden oy istediklerini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yaptığı temelsiz bir çıkış sebebiyle bir defa daha sıkıntıda. Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz pazar günü Denizli'ye giderken uçakta gazetecilere yaptığı "AK Parti Hizbullah ile seçimlerde işbirliği yaptı" açıklamasının altında kaldı.

Hizbullahçıların tahliye sonrası ortadan kaybolmasının işbirliği iddiasının en somut belirtisi olduğunu iddia eden CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun maskesini Mustazaf-Der Genel Başkanı Mehmet Hüseyin Yılmaz düşürdü.

"CHP'LİLER DE BİZE GELİP OY İSTEDİLER"

Kılıçdaroğlu'nun önceki günkü CHP Grup Toplantısı'nda iddiasını sürdürürek bazı AK Partili milletvekillerinin Hizbullah derneğini ziyaret ettiğini ima etmesi üzerine Akit'e açıklamalarda bulunan Mustazaf-Der Genel Başkanı Mehmet Hüseyin Yılmaz, CHP'lilerin de, derneklerini ziyaret ederek oy istediğini açıkladı. Mart 2009 yerel seçimleri öncesinde birçok siyasi partinin derneklerini ziyaret ettiğini belirten Yılmaz, "CHP'li vekiller de bizi ziyaret edip oy istediler. Diğerlerine verdiğimiz cevabı CHP'li vekillere de verdik. Nitekim siyasi partilerin yaptığı ziyaretlerin ardından bir deklerasyon yayınlayarak siyaset üstü bir sivil toplum kuruluşu olduğumuzu ve hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmadığımız deklare ettik" dedi.

"REFERANDUM MEMLEKET MESELESİYDİ, 'EVET' DEDİK"

12 Eylül 2010 tarihinde yapılan Anayasa referandumunu memleket meselesi olarak gördükleri için "evet" dediklerini ifade eden Mustazaf-Der Genel Başkanı Mehmet Hüseyin Yılmaz, dernek olarak Hizbullah ile hiçbir organik bağlarının olmadığını kaydetti. Yasalara ve hukuka uygun olarak kurulan bir dernek olduklarının altını çizen Yılmaz, Ankara'daki siyasi çekişmelere malzeme olmak istemediklerini vurguladı. CMK 102. maddesinde yapılan değişikliğe göre yaşanan tahliyeler nedeniyle derneklerinin hedef tahtasına oturdulduğunu belirten Hüseyin Yılmaz; özellikle BDP ve CHP'nin derneklerine yönelik bir psikolojik baskı hareketi başlattığını anlattı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yine fena çuvalladı. AK Parti'nin Hizbullah ile işbirliği yaptığını ve bazı AK Parti milletvekillerinin 'Hizbullah derneği'ni ziyaret ettiğini idda eden Kemal Kılıçdaroğlu'nun maskesini Mustazaf-Der Genel Başkanı Mehmet Hüseyin Yılmaz düşürdü. Akit'e konuşan Mehmet Hüseyin Yılmaz, "CHP'liler de bizi ziyaret edip destek istediler. Diğerlerine verdiğimiz cevabı CHP'li vekillere de verdik. Siyaset üstü bir sivil toplum kuruluşu olduğumuzu ve hiç bir siyasi partinin arka bahçesi olmadığımız deklare ettik" dedi.

Akit

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler