YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP: Beşşar Kaddumi ölmüş olabilir
CHP: Beşşar Kaddumi ölmüş olabilir
08 Mart 2013 16:13
Beşar Esed ile görüşerek Türkiye'ye dönen CHP heyeti, kayıp yabancı gazeteci Beşşar Kaddumi'nin ölmüş olabileceğini, ABD'li gazeteci hakkında ise bir bilgi bulunmadığını açıkladı.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed ile görüşen CHP Hatay milletvekilleri Hasan Akgöl, Mevlüt Dudu, İstanbul Milletvekili Şafak Pavey ile Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı'dan oluşan heyet Türkiye'ye döndü. Heyet, kayıp yabancı gazeteci Beşşar Kaddumi'nin ölmüş olabileceğini, ABD'li gazeteci hakkında ise bir bilgi bulunmadığını ifade etti.

Suriye'ye güvenlik gerekçesiyle gizli bir şekilde giden CHP heyeti, dün Beşar Esed ile bir görüşme yaptı.

Sabah saatlerinde Hatay'ın Yayladağı Gümrük Kapısı'nda yapılan işlemlerin ardından Türkiye'ye giriş yapan CHP heyeti, ziyaretleri hakkında basına bilgi verdi. CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Suriye'de kaybolduğu bildirilen gazeteciyi Beşar Esed'e sorduklarını, gözaltında ise kendilerine teslim edilmesini istediklerini söyledi. Esed'in ABD'li gazeteci hakkında bilgisinin olmadığını söylediğini kaydeden Akgöl, Ürdünlü kayıp gazeteci Beşşar Kaddumi'nin durumunu da sorduklarını ancak ölmüş olabileceğinin söylendiğini belirtti.

Akgöl, "Beşşar Kaddumi'nin ölmüş olabileceği konuşuluyor. Esed'den gazetecinin akıbeti hakkında araştırma yapılmasını talep ettik. O da gerekli çalışmaları yapacağını söyledi" dedi.

Akgöl ayrıca, yaptıkları ziyaretin çok olumlu geçtiğini kaydederek, "Esed'le görüştük. Demokratikleşme yolunda atılan adımlar konusunda bilgi aldık. Bununla alakalı Anayasa'da değişiklik yapıldığını öğrendik" diye konuştu.

Akgöl, Milletvekili Şafak Pavey'in Esed'in eşi Esma Esed ile görüşme yaptığını, tüm görüşmelerin olumlu geçtiğini söyledi.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler