YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP Başbakan Erdoğan'a operasyon düzenleyecek!
CHP ve paralel yapının Başbakan Erdoğan'a yönelik operasyon yapacağını dünkü yazısında yazan Abdülkadir Selvi'ye destek Star Gazetesi yazarı Fehmi Koru'dan destek geldi.
CHP Başbakan Erdoğan'a operasyon düzenleyecek!
01 Temmuz 2014 / 09:07 Güncelleme: 01 Temmuz 2014 / 09:15

Fehmi Koru, Star gazetesindeki yazısında, "CHP’ye sağlanan bazı görüntüler olduğunu, kamuoyunu yanıltmak için gerçeği çarpıtacak ve cumhurbaşkanlığına giden yolda Tayyip Bey’in önünü kesmek amacıyla o ‘çakma’ görüntülerin kullanılacağını" öne sürdü.

"c" diye soran Koru, "Eğer CHP Tayyip Erdoğan’ın birinci turda seçilmesini istiyorsa olabilir..." dedi. İşte Koru'nun o yazısı:

Her komplo Erdoğan'a yaradı

Bugüne kadar Ak Parti’yi siyaseten başarısız kılmak için birkaç kez denendi böyle operasyonlar; hepsinde de başarılı olunacağı beklentisiyle... Sonucu biliyoruz: İlk kez girdiği 3 Kasım 2002 seçiminden yüzde 35 oyla çıkan Ak Parti, her seçimde başarısını büyüterek bugünlere geldi.Her operasyon düğmeye basanların beklentilerinin tam tersi sonuç verdi. Yeni bir operasyonla Tayyip Erdoğan’ın önünü kesebileceğine inanıyorsa CHP, yeni ve daha büyük bir hayal kırıklığına şimdiden kendini hazırlasın...

Darbeler başarısız komploların ardından gelir

Türkiye’de siyasette ‘komplo’ neredeyse bir alışkanlık... Çok partili siyasi hayata geçildikten sonra, seçimlerde kendilerinin başarısız olacağını anlayanlar, rakiplerini durdurmak amacıyla akla gelen gelmeyen pek çok yollara başvurdular. Operasyonların işe yaramadığı durumlarda daha büyük komplolara başvurulduğunu da hatırlıyoruz...
‘Eski Türkiye’nin simgesi olan askeri müdahaleler, başarısızlığa uğramış operasyonların ardından gelmiştir hep... Ülkemizin siyasi tarihi aynı zamanda komplolar tarihidir...

En güçlü oldukları dönemde komplo yapılır

Menderes, Demirel, Özal, Erbakan... Hangisini ele alırsanız alın, en güçlü oldukları dönemlerde, onlara karşı kurulmuş komplo tuzaklarını hemen fark edersiniz: Turgut Özal’ın iktidarının ‘Koskotas dosyaları’ diye meydanlarda sallanan içi boş dosyalarla zaafa uğratıldığını herhalde unutmadık... Necmettin Erbakan’ı sahte şeyhlerle milletin gözünden düşürmeye çalışmadılar mı? 2007 cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde yaşanan ‘367’ krizi bir operasyon değil miydi?

Yeni operasyonlar yapmaları şaşırtmaz

30 Mart seçimi öncesinde ise en yoğun ve birbiri ardına meydana gelen operasyonlara muhatap oldu Ak Parti... Bu defa da aynı yola başvurulması hiç şaşırtmayacaktır...
(...)
Gerçekten kamuoyunun bilmesi gereken bir yanlışlığı varsa Ak Parti’nin veya adayının, bunun vakitlice bilinmesini sağlamaktır doğru olan; kamuoyu “Madem öyledi, bunu bunca zamandır neden gizlediniz?” diye sormaz ve bunun aslında kendi iradesini eğip bükme amaçlı bir tuzak olduğunu anlamaz mı sanılıyor?

Olmaz ya, diyelim tuzağınız başarılı oldu; seçilen kişi ‘operasyon’ sayesinde seçilmiş bir cumhurbaşkanı olmayı kendisine nasıl yakıştırır?

Evet, ‘operasyon’ ihtimali var; ama bu yola başvuran hayrını göremez...

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler