YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP Ankara Milletvekili Bilgehan: Lozan T.C'nin tapu senedidir!
CHP Ankara Milletvekili Bilgehan, Erdoğan'ın Lozan Antlaşması'yla ilgili açıklamalarına "Lozan, Türkiye Cumhuriyeti'nin tapu senedidir, imzalayanlar için de bir onur belgesidir" şeklinde cevap verdi
CHP Ankara Milletvekili Bilgehan: Lozan T.C'nin tapu senedidir!
29 Eylül 2016 / 13:47 Güncelleme: 29 Eylül 2016 / 14:22

CHP Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan, Lozan Antlaşması'nın Türkiye Cumhuriyeti'nin tapu senedi olduğunu ve imzalayanlar için de bir onur belgesi niteliği taşıdığını belirtti. 

Bilgehan, yaptığı yazılı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Lozan Barış Antlaşması'na ilişkin sözlerine değindi. 

Bilgehan, Erdoğan'ın kısa süre önce Lozan Barış Antlaşması'nın 93. yıldönümünde yayımladığı mesajında, darbe girişimine işaret ederek "Lozan’ın içeriği ve Cumhuriyet'in ilkeleri bugün daha iyi anlaşılıyor." ifadesini kullandığına, bugün ise "Lozan'ı bize zafer diye yutturdular. İşte bunun nedeni, o anlaşmada masaya oturanlar." değerlendirmesinde bulunduğuna işaret etti.

Cumhurbaşkanı'nın darbe girişiminden sonra Atatürk'ü, Cumhuriyet'in kurucularını birleştirici güç olarak kullanıp, çok geçmeden "kutuplaştırıcıve adeta nefret söylemini andıran üslubuna döndüğünü" ileri süren Bilgehan, şunları kaydetti:

LOZAN TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN TAPU SENEDİDİR!

"Cumhurbaşkanı tarafından göreve getirilen Başbakan Binali Yıldırım'ın, Türkiye'nin düşmanları için 'Lozan’da ertelenen 100 yıllık hesapları var' demesi de henüz hafızalardan silinmemiştir. Erdoğan, bugünlerde başkanlık ettiği Bakanlar Kurulundan Lozan’ın önemini öğrenebilir. Zira Sayın Erdoğan'ın mesajında belirttiği gibi Lozan, Türkiye Cumhuriyeti'nin tapu senedidir,imzalayanlar için de bir onur belgesidir.

Erdoğan, bugünkü konuşmasında, '7 düvel bir araya gelse bizi bir adım geriletemez' diyor. Kendisini, bunun nasıl yapıldığını öğrenmek için Lozan'ı ve İsmet Paşa'yı anlatan, belgelere dayalı gerçek bir tarih kitabı okumaya davet ediyorum."

 

AA

 // tarzan
Avrupa parlementosunun 2015 Mayıs toplantısında çıkardığı ermeni karar tasarısını yanınızda D Baykal olduğu halde hdp li vekillerle beraber ayakta alkışlayan vekil sizmiydiniz sayın vekilim....
30 Eylül 2016 01:31
Lozan hangi tarafın tapusu?
 // ismet avcı
Bu CHP'liler hep ezberler üzerinden hayatlarını devam ettiriyorlar. Gülsün hanım biraz Lozan meselesi üzerinde araştırma yapsaydı böyle bir demeç vererek Lozan'ı tartışmaya açmaz, senarize edilmiş resmi tarih ninnisini riske etmezdi. Haydi bakalım, her kes eteğindeki taşı döksün, gerçekler ortaya çıksın, görelim....
29 Eylül 2016 Perşembe 23:59
Onur-15
 // Rasim DUMAN
Evet kardeşlerim, Asım'ın nesli geldi ve Rabbimize sonsuz hâmd ve şükr olsun ki, Devletimizin idâresi, bu necip ve kahraman neslin elinde. Bu "idâreciler" kapsamına, MHP'yi ve onun yiğit ve kahraman lideri muhterem Devlet BAHÇELİ'yi de dâhil ediyorum. Cenâb-ı ALLAH (C.C.) şu güzel tesânüd ve uhuvvetimiz devam ettiği müddetçe de, sırtımızı yere getirmeyecek inşallah. ...
29 Eylül 2016 Perşembe 21:33
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler