YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP, AK Partili bir aday bile...
CHP, Köşk seçiminde partinin kendi adayını çıkarması gerektiğini savunurken, Baykal ile ekibi MHP ve HDP'yle ortak bir aday üzerinde uzlaşılması görüşünde.
CHP, AK Partili bir aday bile...
02 Mayıs 2014 / 10:42 Güncelleme: 02 Mayıs 2014 / 10:44

Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre, Cumhurbaşkanlığı seçimi için gözler adayını belirlemek için istişare toplantılarını yoğunlaştıran Başbakan Erdoğan'a çevrilmişken, ana muhalefette de yoğun kulis faaliyeti sürüyor. İsim arayışını sürdüren ve ilk tura kendi adayıyla girmeyi düşünen CHP'de farklı görüşler var.

Parti yönetimi 10 Ağustos'a “kendi adayımızla gidelim” derken eski Genel Başkan Deniz Baykal'ın muhalefetin ortak bir adayla yarışa girmesinden yana olduğu belirtildi. Muhalefet partilerinin Cumhurbaşkanlığı seçimine kendi adayıyla girmesinin, aday olması durumunda Başbakan Erdoğan'ın seçilme şansını artıracağı değerlendirmesi yapan Baykal'ın birinci turdan sonraki bir uzlaşmanın bu nedenle de çok anlamlı olmayacağını düşündüğü öğrenildi.

CHP, MHP ve HDP'nin ortak bir aday üzerinde uzlaşmaya varmasının zor olduğunu ifade eden Deniz Baykal'ın şu değerlendirmeyi yaptığı öğrenildi: “Ortak aday Türkiye'nin kaderini değiştirir. Hiçbir partinin tam istediği aday olmayabilir ama üçünün de oy vereceği biri bulunabilir. Bu her partiden olabilir. AK Partili bir isim bile.”

Yaa, sonunda duydunuz sesimi, geldiniz söylediğime
 // Mühr-ü Süleyman
CB seçimlerinde AKP adayını devirmenin tek çaresi, tabii ki çok sevilen AKP'li bir aday
%100 Garantili Sihirli Formülü tekrar veriyorum iyi dinleyin
Doooğru, Üsküdar'a gidiyorsunuz, vereceğim adresteki zile basıyorsunuz, kapıyı açan 60'ına yakın abinizin elini öpüp, benim selamımı iletip, abi ocağına düştük, n'olur bizim CB adayımız ol diye yalvarıyorsunuz, ne bileyim biraz feryat, gözyaşı falan, dayanamayıp kabul ederse yaşadınız
Haa bu arada bilmek isterseniz abinizin adı; RTEeeee, yaaa...
02 Mayıs 2014 Cuma 21:36
fırıldak birimi olacak..
 // alemci
sayın baykalın sözleri itiraf gibi üç partinin içerisinde bir tana ülkeye cumhurbaşkanı olabilecek adam bulunamıyorsa çok acı bir durumla karşı karşıyalar demek o zaman bu millet sizden memnun değil sizi istemiyor demektir yıllardır mecliste beleş maaş alıp yatıyorsunuz o zaman istifa etmeniz lazım ürettiklerinizde kaos başka yok bulacağınız ak partili adayda demekki her dönemin adamı olacak......
02 Mayıs 2014 Cuma 11:05
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler