YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP: Adi bir komplo
CHP: Adi bir komplo
08 Mayıs 2010 07:28
Baykal'a ait olduğu iddia edilen kaset görüntüleri partide şok etkisi yarattı. CHP'li Özyürek, "Bakıyoruz, bakacağız. Şu aşamada bir şey söyleyemem" dedi. CHP'li Sevigen ise, "Adi bir komplo. Böyle ahlaksızlık, şerefsizlik olur mu?" diye konuştu

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a ait olduğu iddia edilen kaset görüntüleri partide şok etkisi yarattı. İddia edilen kasetin internet sitelerine düşmesinin ardından parti kurmayları acil bir toplantı gerçekleştirerek durum değerlendirmesi yaptı. CHP Genel Saymanı ve Parti Sözcüsü Mustafa Özyürek, "Bakıyoruz, bakacağız. Şu aşamada bir şey söyleyemem. Akşam saatlerinde bir açıklama yapacağız" dedi. CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen de, "Adi bir komplo. En adi bir komplo. Böyle ahlaksızlık, şerefsizlik olur mu? Hesabını soracağız, yapanları ortaya çıkaracağız" diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a olduğu iddia edilen kaset görüntüleri partide şok etkisi yarattı. İddia edilen kasetin internet sitelerine düşmesinin ardından parti kurmayları acil bir toplantı gerçekleştirerek durum değerlendirmesi yaptı.

CHP Genel Saymanı ve Parti Sözcüsü Mustafa Özyürek, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın olduğu iddia edilen kasetin görüntüleri hakkında ANKA'ya konuştu. Bir değerlendirme yaptıklarını belirten Özyürek, bugün bir açıklama yapabileceklerine işaret etti. Mustafa Özyürek, "Bakıyoruz, bakacağız. Şu aşamada bir şey söyleyemem. Akşam saatlerinde bir açıklama yapacağız" diye konuştu.

'Belden aşağıya siyaset'
CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal da, "Yorum yapmak istemiyorum. Belden aşağıya çirkin siyaset anlayışı kabul edilemez" dedi.

'Adi bir komplo'
CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen de, "Adi bir komplo. En adi bir komplo. Böyle ahlaksızlık, şerefsizlik olur mu? Başbakan için de neler söylüyorlar" diyerek tepkisini dile getirdi. Referandum ve kurultay öncesi böyle bir olayın gündeme getirildiğine işaret eden Sevigen, "Ayak oyunu oynuyorlar. Adi ve ahlaksızca bir komplo bu" ifadesini kullandı. CHP'li Sevigen, bunu yapanlardan hesap soracaklarını belirterek, "Ortaya çıkaracağız, hesabını soracağız" dedi.

Kaşımaya gerek yok
CHP Manisa Milletvekili Şahin Mengü ise, "Bu ahlaksız dediğimiz grubun oyununa hep beraber gelmeyelim. Hukuki dava açıldı. Gerekli yasal işlemler yapıldı. Kaşımaya gerek yok" diye konuştu.

Baykal'ın dikkat çeken sözleri
Bu arada Deniz Baykal'ın dünkü CHP Parti Meclisi(PM) toplantısı öncesinde düzenlediği basın toplantısında, "Herkesin sabah kalktığında gözaltına alınabileceği, herkesin özel konuşmalarının da kayıt altına alınıp yayımlanabileceği Türkiye'deki düzen, insan haklarının, demokrasinin, hukukun çok büyük ölçüde zaafa uğratıldığı bir düzendir. Bu sürece de bir sivil darbe süreci adının verilmesi hiç de yanlış değildir" şeklindeki sözleri dikkat çekmişti.

Savcılık soruşturma başlattı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a ait olduğu iddia edilen ve bazı internet sitelerinde yayımlanan görüntülerle ilgili olarak soruşturma başlattı.

Baykal'ın avukatları, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunarak, sorumluların cezalandırılmasını ve söz konusu görüntülere erişimin engellenmesini talep etti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, suç duyurusu üzerine soruşturma başlattı. Cumhuriyet Savcısı Bülent Yücetürk tarafından yürütülecek soruşturma, TCK'nın 134. maddesinde düzenlenen "özel hayatın gizliliğini ihlal", TCK'nın 135. maddesinde yer verilen "kişisel verilerin kaydedilmesi" ve TCK'nın 125/1. ve 2. maddelerinde düzenlenen "hakaret" suçları kapsamında gerçekleştirilecek.

Savcı Yücetürk, soruşturma çerçevesinde ilk olarak CHP Genel Başkanı Baykal'a ait olduğu iddia edilen görüntülere erişimin engellenmesine karar vererek, bunun uygulanması için Telekomünikasyon İletişim Başkanlığına (TİB) talimat verdi.

'Bu çirkinliğe cevap dahi verilmez'

Berna Yılmaz: “Baykal ailesi saygın bir aile, bu kadar çirkinlik olmaz, bu görüntüleri yayınlayanlar utansın, geçmişte bizim de başımıza gelmişti”

Gazeteport'tan Safile Usul'un haberine göre, Mesut Yılmaz’ın eşi Berna Yılmaz, Vakit Gazetesi tarafından yayınlanan ve CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın bir kadınla bir odada mahrem görüntülerini içeren videoya ilişkin olarak, “Baykal ailesi saygın bir aile, bu kadar çirkinlik olmaz, bu görüntüleri yayınlayanlar utansın, geçmişte bizim de başımıza gelmişti” açıklamasını yaptı. (e-kolay)

bizimde filimlerimizi getirip ispatlasınlar...
 // ibrahim çelikoğlu
Özel hayat,insan hakları,haneye tecavüz,linç vs.Bunlardan hepsini gördük yaşadık.Pislik attılar,ispatı yok.Getirin delillerinizi.Getiremezler.Şu işe bir bakın.Adamlar ispatlıyor,özel hayata müdahale diyorlar.Biz ispat için herşeye razıyız.Verdiğimiz savaş bunun için.Bunlar tam tersine.Demek istedişkleri belli;"Biz insanız,sen değil."Bu millet yıllarca kalkınmayı özledi.Nedenini anlayamadan bocaladı.Şimdi herşey gözler önünde.Kimin bu devletin kalkınmasını...
08 Mayıs 2010 09:19
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler