YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Charlie oldunuz, Paris oldunuz, peki Ankara olacak mısınız?
Ankara'da yaşayan James Taylor isimli müzisyenin saldırı sonrası yaptığı 'Charlie oldunuz, Paris oldunuz, peki Ankara olacak mısınız?' konulu paylaşım büyük yankı uyandırdı.
Charlie oldunuz, Paris oldunuz, peki Ankara olacak mısınız?
14 Mart 2016 / 14:24 Güncelleme: 14 Mart 2016 / 14:30

Ankara'da dün meydana gelen terör saldırısında 37 kişi yaşamını yitirdi, 71 kişi de hastanede tedavi altında.

DÜNYA KAMUOYUNA ÇAĞRI

Ankara'da yaşayan müzisyen James Taylor'ınFacebook hesabından paylaştığı "Charlie oldunuz, Paris oldunuz, peki Ankara olacak mısınız?" sorusu ile biten yazı ise dünya kamuoyunu empati yapmaya çağırıyor.

İşte o yazı:

"Türkiye'yi bilmeyenlere ya da bu patlamaların kendilerine çok uzak olduğunu düşünenlere belki bu gözlerinizi açar."

"ORADA OLMAYI HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?"

Akşam saatlerinde yaşanan patlama, şehrin en kalabalık bölgesinde, birçok otobüsün yer aldığı insanların evlerine gitmeyi beklediği bir durakta ve insanların çay içmek ve dinlenmek için oturduğu bir parkın hemen yanında gerçekleşti. Orada olmayı hiç düşündünüz mü? her gün geçtiğiniz yol, her gün bindiğiniz otobüsün durağı...

"BU İNSANLAR FARKLI DEĞİL, SADECE TÜRKLER"

Hiç kurbanları düşündünüz mü? Otobüse yetişmeye çalışan gençler, şehirde dolaşan yaşlılar, taksi bekleyen insanlar ve güneşin altında sosyalleşmek isteyenler. Şimdi bu insanların İngiliz olduklarını düşünün ve saldırının da İngiltere'de olduğunu. Bu insanlar sizin her gün gördüğünüz, karşılaştığınız normal, mutlu insanlar. Belki arkadaşlarınız. Bu insanlar farklı değil. sadece Türkler.

"TÜRKİYE ORTA DOĞU DEĞİL"

Birçok insanın düşüncesinin aksine, Türkiye Orta Doğu değil. Ankara bir savaş alanı değil. Normal, modern bir şehir, diğer Avrupa başkentleri gibi ve Kızılay tam bir meydan, orta nokta, kalp...

Londra'da, Paris'te, New York'taki terör saldırılarına bakmak, kurbanlara üzülmek çok basit fakat neden aynısı Ankara için geçerli değil? bunun sebebi, Türkiye'yi ağırlıklı olarak Müslümanların yaşadığı Suriye, Irak gibi bir ülke olarak mı görmeniz? İç savaşın yaşandığı ülkeler gibi mi görmeniz?

"BİZİ ETKİLEMEZ DİYE DÜŞÜNÜYORSANIZ..."

Türkiye mükemmel bir ülke birçok güzel insanıyla birlikte. hayatımda hiç bu kadar hoş karşılanmamış, mutlu ve güvende hissetmemiştim burada olduğum kadar.

Ankara'daki saldırılar bizi etkilemez diye düşünüyorsanız ya da Paris ve Londra'daki saldırılarla aynı şeyleri hissetmiyorum diyorsanız belki de neden, neden böyle hissettiğinizi sorgulamalısınız. Ankara 18 aydır benim evim ve evim olarak kalmaya da devam edecek.

"Charlie oldunuz, Paris oldunuz, peki Ankara olacak mısınız?"

rs2-009.png

BİNLERCE KEZ PAYLAŞILDI, YORUM YAĞDI

James Taylor'ın bu duygusal yazısı, yabancı medyadan da büyük ilgi gördü. Sosyal medyada ise 30 binden fazla paylaşıldı.

 // Osmanlı
Gelmezler. Çünkü burada ölenler müslüman ve türk. Bütün batı alemi şimdi timsah gözyaşı döküyo. Keser döner sap döner gün döner hesap döner. Bakalım o sap kimin neresine kaçacak....
15 Mart 2016 08:17
...
 // Ömer
musa! ernest hirsch'in deyimiyle görevini yerine getirme konusunda pesahta yemek yemeye aday olabilirsiniz....
14 Mart 2016 Pazartesi 22:16
hidayet
 // elif
Allahim bu kuluna hidayet nasip et amin...
14 Mart 2016 19:30
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler