YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Charles'tan duygulandıran Çanakkale anısı
Çanakkale Zaferi'nin 100.yılı anma törenine katılan İngiliz Prensi Charles, savaşta yaşanan duygusal bir anıyı paylaştı.
Charles'tan duygulandıran Çanakkale anısı
24 Nisan 2015 / 16:33 Güncelleme: 24 Nisan 2015 / 16:49

Çanakkale Savaşları'nın 100. yıldönümü törenlerinde ilk anma Mehmetçik Anıtı’nda başladı. Törene dünyanın dört bir yanından liderler de katıldı. Kur'an tilaveti ve dua sonrası İngiltere Prensi Charles da konuşma yaptı.

foto-179.jpg

Çanakkale Savaşı'nda askerlerin yaşadığı zorluklardan bahseden Charles, Çanakkale'de sergilenen kahramanlığın her zaman takdir edilmesi gerektiğini belirtti.

Savaştan duygusal bir anı

İngiliz Prens, Çanakkale Savaşı sırasında 1 günlük ateşkeste bir erin yazdıklarını paylaştı; ''Bir günlük ateşkeste bir er şöyle yazmıştı: Bir Türk gördüm ona konservemi verdim, o da bana kendi yiyeceğini verdi. Onlara saygımız çok büyüktü''

Gelibolu'daki savaşta birçok kişinin sevdiklerini bir daha asla göremediğini söyleyen Charles, 'günümüzde savaşların hala devam etmesinin üzücü olduğunu' belirtti. Charles, Hepimiz ortak bir sorumluluk paylaşıyoruz fakat liderler olarak bu hoşgörüsüzlüğün üstünden gelmek için savaşları aşmak için bir şeyler yapmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

17:23
 // Rasim DUMAN
Yorumlari cep telefonundan yaziyorum. Arama gelince yarim birakmak zorunda kaliyorum. Okuyucularimdan ozur dilerim.

Carls efendinin o cok "duygusal anisi"na cok icerledim. İngiliz devleti 252 bin gencimizin kanina girdi, buraya kadar gelmisken bir ozur dilemeliydi. "Duygusal ani" imis (!), lafi-i guzaf... Askerleriniz buraya konserve ikram etmeye mi gelmislerdi?!

Carls efendi bana bak !!! O elinizdeki kani yikamadiginiz ve "mikseri" birakmadiginiz muddetce, ezeli ve ebedi dusmanimizsiniz, bunu da boyle bilesiniz !!!...
24 Nisan 2015 17:23
17:13
 // Rasim DUMAN
Mr.Carls efendi,neyi kime sikayet ediyorsun?! Dunyayi karistiran "1 numarali mikser" sizin elinizde. Daha gecenlerde DHKPC operasyonunda sizin ajaninizi yakaladik. PKK'nin da 3 hami'sinden biri sizsiniz. Yahudileri Filistin' yerlestirip basimiza bela eden sizsiniz! ABD'yi Afganistan ve İrak operasyonlarina tahrik ve tesvik edip, fiilen destek veren ve sadece bu iki ulkede 7,5 milyon insani katleden sizsiniz! El Kaide,Boko Haram,Es Sebab,DAİS gibi teror orgutlerini kurup, onlara alcakca eylenler yaptirarak, Aziz İslam'i milyarlarca insanin gozunden dusurmeye calisan...
24 Nisan 2015 17:13
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler