YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cezaevinde 'Roman' açılımı
Cezaevinde 'Roman' açılımı
12 Nisan 2010 17:06
Ergenekon davasıyla Türkiye gündemine giren Silivri Cezaevi'nde kalan tutuklu ve hükümlüler, Ahırkapı Roman Orkestrası'nın şarkılarıyla coştu.

'Gasp' ve 'yaralama' suçundan tutuklu bulunanlar, orkestranın çaldığı Roman havalarında kimi zaman göbek atarak, kimi zaman da parçalara eşlik ederek eğlendi.

Fatih Belediyesi tarafından Silivri 7 No'lu Cezaevi Müdürlüğü'nün izniyle kurum içindeki spor salonunda tutuklu ve hükümlülere konser verildi.

Ahırkapı Roman Orkestrası'nın sahne aldığı konsere cezaevi savcısı Nejat Çakır, cezaevi ikinci müdürleri, bu birimdeki 18 koğuşta kalan yaklaşık 400 kişi ile tutuklu ve hükümlülere kurs veren eğitmenler katıldı. Çok sayıda infaz koruma memurunun da salon içinde sıkı güvenlik önlemi aldığı gözlendi.

'Gasp' ve 'yaralama' suçundan tutuklu bulunanlar, orkestranın çaldığı Roman havalarında kimi zaman göbek atarak, kimi zaman da parçalara eşlik ederek eğlendi. Oturdukları yerde oynamakla yetinmeyen ve zaman zaman orkestranın bulunduğu alana çıkan tutuklular, söylenen şarkılara katılırken, orkestrada yer alan davulcu da cezaevi sakinlerinin bulunduğu bölümde uzun süre davul çaldı.

Konser öncesi cezaevinin eğitim birimi tarafından verilen okur yazarlık, sağlık ve bilgisayar alanındaki kurslara katılan 30 kişiye, Cezaevi Savcısı Nejat Çakır ve kurum müdürleri Oktay Beşağıl ile Mesut Çevik, sertifikalarını verdi. Beşağıl, sertifikalarını sahiplerine vermesi için sahneye çağrıldığında tutuklu ve hükümlülerden alkış ve ıslık sesleri yükseldi. Beşağıl, kendisine yapılan tezahürat için teşekkür etti.

Cezaevinde kalan tutuklu ve hükümlülere eğitim programlarının yanında her 3 ayda bir konser etkinliği düzenlendiği belirtildi. CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler