YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cezaevinde de hipnoz yapmış
Hipnozcu yarbay cezaevinde de uyuttu! Astsubayları hipnotize ederek işkence uyguladığı iddiasıyla tutuklanan emekli yarbay Gürol Doğan'ın cezaevinde 2 hükümlüyü de hipnotize ettiği iddia edildi...
Cezaevinde de hipnoz yapmış
24 Haziran 2010 / 08:25 Güncelleme: 24 Haziran 2010 / 08:27

Kayseri'de 3 astsubayın askeri belge üzerinde tahrifat yaptığı iddiasıyla gözaltına alınması sürecinde, astsubayları hipnotize ederek işkence uyguladığı iddiasıyla tutuklanan emekli yarbay Gürol Doğan'ın cezaevinde 2 hükümlüyü de hipnotize ettiği iddia edildi. Hipnoz ve işkence iddiasıyla tutuklanan emekli yarbay Gürol Doğan, 14 Mayısta 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan duruşmanın bitiminde, tahliye isteğinin kabul edilmemesinden sonra mahkemeye 32 sayfalık dilekçe vermişti. Gürol Doğan 'yazılı savunmam' adıyla verdiği dilekçede, mahkeme başkanı ve Kayseri Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alver'in hayat kadınlarıyla ilişkisi olduğunu, onların isteğiyle bazı kişilerin tahliye olmasını sağladığını, bu bilgileri aynı koğuşta kalan Mustafa Sönmez ile Erdal Cihan'dan aldığını öne sürmüştü.

AVUKATLARI BIRAKMIŞTI

İfadelerine başvurulan Mustafa Sönmez ile Erdal Cihan, Gürol Doğan'ın kendilerini hipnotize ettiğini, hakim Alver hakkında bu şekilde ifade vermeye zorlandıklarını belirterek, 'Koğuş arkadaşımız Gürol Doğan bizi hipnotize edip kendi isteğine göre konuşturdu. Hipnotize edildiğimiz için ne söylediğimizi bilmiyoruz. Hakim Kemal Alver'e iftira atılmasında bizi kullandı. Kendisinden artık korkuyoruz' diye konuştu. Gürol Doğan ile Mustafa Sönmez ve Erdal Cihan'ın koğuşlarının değiştirildiği bildirildi. (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler