YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ceyhan Mumcu: Uğur, İlhan Selçuk'la kavga etti
Ceyhan Mumcu: Uğur, İlhan Selçuk'la kavga etti
Ceyhan Mumcu: Uğur, İlhan Selçuk'la kavga etti
03 Ağustos 2008 / 18:21 Güncelleme: 03 Ağustos 2008 / 00:00

Uğur Mumcu’nun suikasta kurban gitmeden önce yaşadığı ilginç gelişmelerden birisi de Cumhuriyet gazetesi Başyazarı İlhan Selçuk’la aralarında geçen tartışmaydı. Ergenekon davası kapsamında örgütün yöneticisi olmakla da suçlanan İlhan Selçuk’la Mumcu arasında yaşanan kavga, son dönemde yaşanan gelişmelere nasıl etki eder bilinmez.


Mumcu 21 Ocak günü, Cumhuriyet gazetesindeki yayın kurulu toplantısını kapıyı vurarak terk etmişti. Tanıklara göre İlhan Selçuk ile görülmemiş bir sertlikte tartışmış ve Ankara’ya dönmüştü. Mumcu’nun İstanbul’da son görüştüğü isimlerden biri sosyal demokrat işadamlarından İbrahim Cevahir’di. Yakın çevresine göre Mumcu solda birliği gerçekleştirmek için çalışan Cevahir’i destekleyecekti.


GAZETEDEN AYRILACAKTI


Mumcu’nun kardeşi Ceyhan Mumcu şunları söylüyor: “Uğur, Cumhuriyet’ten ayrılmayı düşünüyordu, doğru. İlhan Selçuk ile kavgasını da biliyorum. O dönemde sendikadan 82 gazeteciyi atmak istiyorlar, karşılığında sendika başkanı Orhan Erinç’i alıyorlar. Uğur buna çok kızıyor. İlhan Selçuk’la kavga ediyor, kapıyı vurup çıkıyor.” AKŞAM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler