YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki: Terörü destekleyen başkan değişecek
Teröre destek veren ve vatandaşı mağdur eden belediyelere çeki düzen geliyor. Vatandaşın mağduriyetini gidermek amacıyla belediyelerin yapmadığı işleri valiler yapacak.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki: Terörü destekleyen başkan değişecek
12 Haziran 2016 / 03:17 Güncelleme: 12 Haziran 2016 / 03:18

Teröre destek veren belediye başkanı ise görevinden alınacak. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Belediye Yasası içinde 2 madde üzerinde çalışıldığını belirterek önümüzdeki günlerde Meclis’e geleceğini bildirdi. Özhaseki, “Ya torba yasa içerisinde gelir ya da Belediye Yasası içinde gelir.

Birincisi görevini ihmal eden belediyelerle ilgili. İkincisi teröre destek veren belediyelerle ilgili. Görevini ihmal eden belediyeden kastımız şu; görevi bir beldeye bir mahalleye su götürmek veya çöpü kaldırmak. Bunu yapmıyorsa yeni hazırlanan taslakta Valilerimiz kendilerine bu durumu ihtar edecekler, tespit yapacaklar. Yapmazsa Valilik kendisi yapacak” dedi.

BUNUN AFFI OLMAZ

Terörün insanlık suçu olduğuna dikkat çeken Özhaseki, şunları söyedi: “Burada yapılacak tek şey, teröre destek veren belediye başkanının görevinden alınmasıdır. Seçimle gelmiş gelmemiş, önemli değil. Görevden alınır. Yerine seçme ve seçilme yeterliliği olan birinin atanmasıdır.

Burada vatandaş, bunlar gelsinler de teröre destek versinler diye seçmiyor. Belediye hizmetlerini yerine getirsinler diye seçiyor. Onlar ise teröre destek veriyorlar, bunun affı olmaz.”

 // sade vatandas
Arkadas Ati Alan Uskudari Gecti.Yeni mi akliniz basiniza geldi.Adamlar trilyonlari Pkk ya aktardi bile.Siz hala gorevden alacagiz diyorsunuz.Bu yasa sanirim 3 yil sonra cikar.Yada gelmez ayin gelmez sali gunune cikar....
12 Haziran 2016 17:02
 // atak
Daha ne zaman degisecek merak ediyorum arkadaş,,kaç şehit daha vermemiz lazım bir hainin değişmesi için,,çok basit alacaksın kardeşim hemen,çok zor değil,icraat lazım bize,,meclisten dosya geçecek dedik,tam 6 aydır bekliyoruz daha bisse. Yok,o hainlerin şimdi en az 3 aydır içeride olması gerekiyordu...
12 Haziran 2016 15:16
 // Hainler içimizde.
PKK nın elindeki belediyedeki. Soygun ve vurguna dur yenmelidir. Personel e kağıt ustunde 6 bin TL maaas veren ancak personele bunun çok altında ödeme yapan ...gerisini teröre aktaran belediyeler var...ihaleleri her zaman PKK destekçisi şirketler kazanıyor bu önlenmelidir.....
12 Haziran 2016 10:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler