YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çevik Kuvvet Haiti'ye gidiyor
230 bin kişinin öldüğü deprem sonrası Haiti'de yaşanan yağma olaylarının önüne geçemeyen BM, Türkiye'den yardım istedi.
Çevik Kuvvet Haiti'ye gidiyor
11 Şubat 2010 / 07:29 Güncelleme: 11 Şubat 2010 / 07:30

Birleşmiş Milletler (BM), 7 şiddetindeki depremde 230 bin vatandaşını kaybeden Haiti’de güvenliğin sağlanamadığını bildirdi. Türk Dışişleri ile bağlantıya geçen BM, özellikle yağma olaylarına müdahale etmek için ‘acil müdahale ekibi’ talep etti. Dışişleri Bakanlığı'nın konu hakkında bilgi verdiği İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın talimatıyla Emniyet, ilk etapta 140 Çevik Kuvvet polisini Haiti'nin başkenti Port-au-Prince'ye gönderme kararı aldı. Tam teçhizatlı 'Robocop'lar ilk kez yurtdışında korsan gösteri ve yağma gibi toplumsal olaylara müdahale edecek.

BİR HEYET İNCELEMEYE GİDECEK

Haiti’de 5 yıl görev yapacağı kaydedilen timler, Ankara, İstanbul, İzmir ve Diyarbakır’daki özel ekiplerden seçilecek. Çevik Kuvvet polisleri 6 ayda bir değiştirilecek. Emniyet Genel Müdürlüğü'nden oluşturulacak bir heyet önümüzdeki günlerde Haiti’ye giderek timlerin kalacağı BM lojistik üssünü inceleyecek. BM'nin çağrısı üzerine Almanya, İsrail, Ürdün ve Şili'den de ekiplerin Haiti'ye gideceği bildirildi.

Bugün

çeviğim
 // enes koç
Hakkari çevikten de alsalar ya olmazmı.Toplumsal olayın babasını goruyoruz burda....
12 Mayıs 2010 20:20
oley
 // çeviğiz
kanka bızde gıdelım ya zevkine :)...
12 Şubat 2010 20:17
:)
 // özeltim
Çevik Kuvvet'in gitmediği bir Haiti kalmıştı orayada gittiği zaman tam olur. Türkiye'deki dış görevler bitti. Yurt dışı görevi başladı. Ne Çevik Kuvvet'mişiz yahu!. Biz olmasak ne olacaktı acaba :)...
12 Şubat 2010 02:18
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler