YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çevik Kuvvet artık NUMARALI KASK kullanacak
Kasklı polislerin özellikle sokak gösterilerinde orantısız güç kullanması tepkilere yol açıyor
Çevik Kuvvet artık NUMARALI KASK kullanacak
30 Haziran 2009 / 11:50 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Emniyet Genel Müdürlüğü, gösterilerde istenmeyen olayların önüne geçilmesi için buralarda görev alacak olan çevik kuvvetin numaralandırılmış kasklarla görev yapmasını kararlaştırdı.


Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bir süredir bazı illerde pilot olarak uygulanan çevik kuvvet personelinin numaralı kasklarla görev yapması uygulaması tüm Türkiye genelinde yaygınlaştırılacak.


Çevik kuvvet polisleri, bundan sonra, kendilerine tahsis edilen ve üzerinde numara yazan kasklarla görev yapacaklar. Bu sayede personel ve amirlerinin birbirlerini kasklarından tanıyarak bir araya gelmelerinin sağlanması, amirlerin kalabalık içerisinde kendi birliğini diğerlerinden kolaylıkla ayırt etmesi, böylece sevk ve idarede kolaylık sağlanması öngörülüyor.


Uygulamayla, kamuoyunda tepkiyle karşılanan ve bazen ''Orantısız'' olarak nitelendirilen zor kullanma olaylarının da önüne geçilmesi, personelden ''fevri hareketlerde'' bulunanlar olursa tespit edilmesini amaçlanıyor.


Çevik kuvvet personelince kullanılacak numaralı kasklar söz konusu kişiye özel olacağından kişisel hijyenin de sağlanacağı açıklamada yer aldı

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler