YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çevik Bir hakkında korkunç iddia! İZLEYİN
17 Ağustos felaketinin yıl dönümünde acılarımızı yeniden hatırlıyoruz
Çevik Bir hakkında korkunç iddia! İZLEYİN
17 Ağustos 2009 / 23:55 Güncelleme: 18 Ağustos 2009 / 00:00

17 Ağustos felaketinin yıl dönümünde acılarımızı yeniden hatırlarıyoruz. ama bir de depremden daha çok canımızı yakan olaylar var


Tıpkı adı darbecilikle anılan Çevik Bir'in depremi ranta çevirmeye çalışması gibi.


Bugün 17 Ağustos... Türkiye'nin enkaz altında kaldığı o acı günün 10. yıldönümü.


Yaralar hala taze. Aradan geçen zaman, yiten binlerce canın üzerinden yapılan kirli hesapları da gün yüzüne çıkarıyor. Tıpkı gazeteci Avni Özgürel'in 24 Haziran tarihli yazısında olduğu gibi.


 


İŞTE O GÖRÜNTÜLER...


İZLEYEMİYORSANIZ TIKLAYIN


 

 


Olayın kahramanı 28 Şubat sürecinin baş aktörü bir orgeneral. İddia vahim; Özgürel, Çevik Bir'in şahsi çıkarları adına depremi fırsat olarak kullanmaktan çekinmediğini aktardı. Deneyimli gazetecinin yazısı, Genelkurmay Karargahı'nda bilgisayar kontrolleri sırasında ele geçen bir elektronik postaya dayanıyor. Özgürel ilk olarak Çevik Bir'in İsrail'e kendisiyle ilgili bilgiler gönderdiğini anlatıyor.


Ancak bu e posta farkediliyor ve Çevik Bir olağandışı bir sürecin işlemesi engelleniyor. İşte çirkin denilebilecek iddia da ondan sonraki döneme ait. Emeklilik öncesi 1. Ordu komutanı olan Çevik Bir'in 17 Ağustos depremini geri dönüş fırsatı olarak kullanmak istediği ileri sürülüyor.


Özgürel 28 Şubat'ın kudretli generalinin olağanüstü hali neden istediğini de deşifre ediyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler