YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cevher Özden, son yolculuğuna uğurlanıyor
Cevher Özden, son yolculuğuna uğurlanıyor
Cevher Özden, son yolculuğuna uğurlanıyor
04 Haziran 2008 / 17:23 Güncelleme: 04 Haziran 2008 / 00:00


İntihar eden iş adamı Abidin Cevher Özden, son yolculuğuna uğurlanıyor. Özden'in eşi törene tekerlekli sandalye ile getirildi. Üvey oğlunun gazeteye verdiği ilan ise ilginçti.


Özden'in oğullarından Ahmet Deha Özden, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bugün bazı basın organlarında yer alan babası ile oğulları arasında yaşanan tartışma iddialarına ilişkin, aile arasında bu tür tartışmaların olduğunu, babasının intiharını beklemediklerini, çünkü intihar etmek için bir nedeni olmadığını söyledi.


Deha Özden, babasının borcundan dolayı intihar edip etmediğine ilişkin bir soru üzerine, ''Benim babam güçlü bir insandı. Öyle ailevi sebepten de borçtan da intihar edecek biri değildi. Muhakkak bir sebebi vardı ama ben bilmiyorum'' dedi.


'AĞABEYİMİN İLANINDAN HABERİM YOK'


''Ağabeyiniz Cemil Bahadır'ın bugün gazetelere verdiği ilanda, bazı menfaat gruplarından bahsediliyor. Siz biliyor musunuz?'' sorusu üzerine Özden, kendisinin 15 yıldır Bolu'da yaşadığını, bu konular hakkında fikrinin olmadığını belirtti.


''Babanızın intiharına ilişkin bir kuşkunuz var mı?'' sorusuna karşılık Ahmet Deha Özden ''İntiharla ilgili kuşku duyulmaz. Bu intihardır'' diye konuştu.


 


 


-DİĞER OĞLU-


Ahmet Nedim Özden de babasının kendilerini çok sevdiğini ifade ederek, basında yer alan oğulları ile kavgalı olduğu iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.


Ağabeyi Cemil Bahadır'ın ilanındaki, ''Servet avcısı evli erkeklerden menfaat sağlamayı kendine iş edinmiş kişiler yüzünden kendine kıydın'' şeklindeki ifadelerin hatırlatılması üzerine Nedim Özden, babası hakkında yaklaşık 6-7 ay önce magazin basınında bir sevgilisinin olduğu haberinin çıktığını anımsattı.


Özden, ''Ben sürekli annemin başındayım. Basında o kadından bahsedildi, ismi de net. Cevher beyin hayatında daha önce de bunlar olmuştu. 75 yaşındaki bir adama sadece 'baba genç değilsin' derim. Dedim de. Kendisi 'böyle bir şey yok' dedi. Ben de oğul olarak babama inandım. Biz 1982'den beri inişli çıkışlı bir hayat yaşadık. Bugünün de 1982'den farkı yok'' dedi.


Babasının 4-5 yıl önce açık kalp ameliyatı olduğunu anımsatan Özden, doktorların bu tür hastalarda intihar gibi eğilimlerin olabileceği konusunda kendilerini uyardığını anlattı.


Gazete ilanı veren üvey oğlu Cemil Bahadır ise basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı.


-İŞ ADAMI DEMİRÖREN-


Törene katılan ve Abidin Cevher Özden'in kendisine veda mektubu bıraktığı iddia edilen iş adamı Erdoğan Demirören de Özden ile en son 2-3 ay önce görüştüğünü dile getirerek, ''Özden'in bana bıraktığı ifade edilen evrak savcılıkta. Elime geldiği zaman açıklama yapacağım. Sizin yazdıklarınız neyse, ben de onları biliyorum. Bana söylenmiş herhangi bir şey yok'' diye konuştu.


Özden'in cenazesi, Teşvikiye Camii'nde öğleyin kılınan namazın ardından defnedileceği Karacaahmet Mezarlığı'na götürüldü.


Camideki törene, Özden'in ailesi ve yakınlarının yanı sıra iş adamı Erol Aksoy da katıldı.


-CEMİL BAHADIR'IN İLANI-


Kadıköy'de önceki gün intihar eden iş adamı Abidin Cevher Özden'in üvey oğlu S. Cemil Bahadır, aile adına verdiği cenaze ilanının yanına, ''Abidin Cevher Özden'e'' hitaben bir ilan verdi.


Bahadır ilanında, babasının daima ''en sert muhalifi'' olduğunu belirterek, şunları kaydetti:


''Her canlı bir gün ölümü tadacaktır. Dolayısıyla üzücü olan senin ölümün değil, üzüntüm ölümünden sonra arkandan senin hakkında iyi veya kötü en ufak bilgisi olan, olamayan birçok kişi kıt bilgileri ile düzeysizce ortalıkta ahkam kesecek, atacak ve konuşacaktır.


Allah beni ve sizi affetsin. Üzüntüm, isyanım, insan kılıklıların bu ikiyüzlülüğüne. Ne yaptın ise hep kendi doğruların ile yaptın. Namusluları dinlemedin, dürüst insanları, bilgiyi hiç dinlemedin. Etrafındaki menfaat yalakalarının lafına itibar ettin.


Alçakları, etrafındaki hırsızları, haysiyetsizleri tanıyamadın.


Tefe ve tefeciler, servet avcısı evli erkeklerden menfaat sağlamayı kendine iş edinmiş kişiler yüzünden kendine kıydın. Böyle bitmemeliydi.


Üzgünüm onlar gene yaşayacak, ahkam kesecek ve gene işlerine devam edecekler. Üzgünüm, her şeye rağmen hakkım sonuna kadar helal olsun. Sana göre agresif oğlun S. Cemil Bahadır.''Kastelli olarak tanınan Cevher Özden'in cenaze namazı Şişli'deki Teşvikiye Camii'nde kılındı. Daha sonra Karacaahmet Mezarlığı'na getirildi.


Cenaze aracı ile aile kabristanına getirilen Özden'in defin sırasında, sağken tek samimi olduğu oğlu Bozkurt Özden'in yakından ilgilendiği gözlendi. Özden'in öz ve üvey oğulları ise kenarda beklemeleri dikkat çekti. Naşı tabut içerisinden çıkaran Bozkurt, bir yakını ile birlikte indiği mezarlığa babasını yerleştirdi.


Naşın yerleştirilmesinden sonra, Kuran'ı Kerim okundu ve dualar edildi. Daha sonrasında ise aile yakınları ve dostlarının yardımıyla mezarın üstü toprakla kapandı. Bu sırada mezar başında duran Bozkurt, avuçlarına aldığı toprağı babasının üzerine bıraktı. Defin işleminden sonra taziyeleri kabul eden tek kişi yine Bozkurt oldu. Cenazeye katılan diğer oğulu Deha Özden ile üvey oğlu Kemal Cemil Bahadır ise cenazeyi uzaktan seyretti.


Koruması Erkan Şat ve şoförü Aygün Bektaş'ta Bozkurt'a yardımcı oldu. Defin sırasında sadece, Aygün Bektaş'ın gözyaşı döktüğü gözlendi. İşadamı Özden, daha önce vefat eden oğlu Bahadır Özden'in yanına defnedildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler