YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cevap Gerçeker'den geldi
Cevap Gerçeker'den geldi
12 Mart 2010 11:23
Ankara'da otobüs ücretlerinde 6 yıl öncesine dönülmesini eleştiren Başbakan Erdoğan, Gelsin belediyeyei Danıştay yönetsin o zaman" dedmişti. Erdoğan'ın bu sözlerine Yargıtay'dan cevap geldi. İşte Gerçeker'in sözleri;

Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Danıştay’a ilişkin söylediği “Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni gelsin Danıştay yönetsin” sözlerine ilişkin “Biz söyleyeceklerimizi genel olarak söylüyoruz. İsteğimiz yargı bağımsızlığının geriye götürülmemesi ve zedelenmemesidir” dedi.

Gerçeker, Ankara Barosu tarafından gerçekleştirilen 2. Uluslararası Spor Hukuku Kurultayı’nın çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gerçeker, kendisine yargı reformuna ilişkin bir randevu talebinin gelip gelmediğine ilişkin bir soru üzerine “Tam bilemiyoruz. Yapılan düzenlemelerin ne olduğu somut olarak ortaya çıkınca o zaman tekrar değerlendiriz” dedi.

Gerçeker, Başbakan Erdoğan’ın dün Danıştay’a ilişkin söylediği “Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni gelsin Danıştay yönetsin” sözlerinin anımsatılması üzerine ise “Biz söyleyeceklerimizi genel olarak söylüyoruz. İsteğimiz yargı bağımsızlığının geriye götürülmemesi ve zedelenmemesidir” dedi. (vatan)

sayın
 // erhan
Sn.Gerceker, Başbakan sana karısamaz sen işini yap.Helal oslun sana valla arkandayız... Başbakan gitsin de kendi işine baksın milet aç......
12 Mart 2010 15:04
T.C.ti bir hukuk devletidir.
 // ibrahim çelikoğlu
Yargı bağımsız olamaz.Çünkü;Hukuk Devleti ile evlidir.Hemde boşanamaz,teklif dahi edilemez kaydı ile......
12 Mart 2010 11:44
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler