YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çetin Doğan'a büyük şok!
Balyoz Davası'ndan tahliye edilen emekli orgeneral Çetin Doğan hakkında Kur'an- Kerim'a hakaretten suç duyurusunda bulunuldu.
Çetin Doğan'a büyük şok!
25 Haziran 2014 / 17:50 Güncelleme: 25 Haziran 2014 / 18:03

Diyarbakırlı bir avukat, emekli orgeneral Çetin Doğan'ın Silivri Cezaevi çıkışında yaptığı '7. yüzyılda Arapları geliştirmek için yapılan yasaların bugün ebedi ve ezeli olarak kalmasına imkan yoktur' açıklamasının ardından, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na Kur'an-ı Kerim'e hakaret gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Yaklaşık 5 gün önce tahliye olan Balyoz Davası tutuklusu emekli orgeneral Çetin Doğan'ın Kur'an-ı Kerim hakkında yaptığı '7. yüzyılda Arapları geliştirmek için yapılan yasaların bugün ebedi ve ezeli olarak kalmasına imkan yoktur' açıklamasına Diyarbakırlı avukat Ercan Ezgin suç duyurusunda bulundu. Bürosunda İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Ezgin, emekli orgeneral Çetin Doğan'ın Silivri Cezaevi'nden tahliye olur olmaz Kur'an-ı Kerim hakkındaki küçük düşürücü, tahkir edici sözlerin toplumda büyük bir infial uyandırdığını söyledi. Doğan'ın sözlerinin kesinlikle ne laiklikle ne din ve vicdan hürriyeti ile ne ulusal ve uluslararası yasaların koruduğu insan hakları ile bağdaşmadığını kaydeden Ezgin, bu tür zihniyetlerin, hala eski Türkiye varmış gibi hareket ettiklerini dile getirdi.

Ezgin, 'İnanmayabilir, benimsemeyebilir kendisi başka bir dine de mensup olabilir ancak benim ve benim gibi milyarlarca insanın inandığı, benimsediği ve dünya var oldukça, var olacağına inandığımız Kur'an-ı Kerim ve ayetlerimiz hakkında böyle bir yorum yapması, toplumda büyük bir infial uyandırmıştır, bizi de ciddi şekilde yaralamıştır. Bugün kendisi hakkında Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na bin insan, bir avukat ve bir Müslüman olarak suç duyurusunda bulundum. Kendisinin bu yaptığı cümleler, bu sözler ve yorumları ile beraber yargı önünde hesap görmesi ve bunu gören diğer insanların da bundan cesaret alıp dinimize Kur'an'ı Kerim'e milli ve dini değerlerimize hakaret etmesinin önüne geçmek için bu suç duyurusunda bulundum' dedi.

 

SABAH

sadece paşa olabilmişsin, ama ne olamamışsın (biliyorsun değil mi)
 // Mühr-ü Süleyman
Çetin Paşa (pardon belki de mahkeme sonucu onbaşı olacağın için rütbeyi geri alıyorum)
çetin efendi, saldırganlığın hala akıllanmadığını gösteriyor, bu arada chp ve ikiz'i mhp CB adayını belirledi, amacın oysa,.. geç kaldın
Ya küstah herif (üzgünüm ama dinime saldırınla hakaret hakkını sen verdin) inanmıyorsan inanma (kimsenin umurunda değil) niye hırlıyorsun, inancınla kal, varsa iç dünyanda mutluluklar, beni niye ısırıyorsun?
Haddini bilmeyi öğrenemediğin için paşa olmuşsun,.. ama o kadar ...
25 Haziran 2014 Çarşamba 20:19
18:11
 // Feride aydınalp
Diyarbakır lı avukat beyin yorumuna katılıyor çetin doğanın müslüman bir ülke de yaşadığını unutmamasi gerekir...
25 Haziran 2014 18:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler