YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çetin Doğan tutuklandı
''Balyoz Planı'' iddiaları soruşturması kapsamında hakkında yakalama emri çıkarılan eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, tutuklandı
Çetin Doğan tutuklandı
23 Nisan 2010 / 13:09 Güncelleme: 23 Nisan 2010 / 14:52

''Balyoz Planı'' iddiaları soruşturması kapsamında hakkında yakalama emri çıkarılan eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, tutuklandı.

DOĞAN2IN ADLİYEDEKİ SÖZLERİ

Balyoz soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı çıkartılan eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, Balyoz'un kurgu olduğunu ileri sürerek, "Bu Balyoz, çıkaranların, uyduranların kafasına inecektir." dedi. Doğan, sağlık sorunlarının bulunduğunu ancak arkadaşlarını yalnız bırakmamak için adliyeye geldiğini belirtti.

Tedavi gördüğü GATA'dan dün tahliye edildikten sonra sabah saatlerinde Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne gelen Çetin Doğan, adliyeye girişi öncesinde basın mensuplarına açıklama yaptı. Sağlık sorunlarının halen devam ettiğini anlatan Doğan, "Arkadaşlarımı yalnız bırakamazdım. Bu mücadeleye onlarla birlikte devam edeceğim." dedi. Balyoz'un kurgu olduğunu ileri süren Doğan, "Bu Balyoz, çıkaranların uyduranların kafasına inecektir. Samimiyetle söylüyorum, sağlığım kalp ilaçlarımın dozlarını 4 kat artırmak suretiyle iyiye gidiyor, dün çıktığımda 18'di tansiyonum. Bir gün önce de öyleydi" diye konuştu.

Türk Silahlı Kuvvetleri'ni zor durumda bırakacak hiçbir işlem yapmadığını iddia eden Doğan, "50 yıl bu kurumun içinde kalmış insanın üniforması tenine işliyor. Kurumumu zor duruma bırakacak her hangi bir işlem yapamazdım. Bu yüzden de 18-8 tansiyonla dışarı çıktım. Dimdik ayaktayım. Hastanede arkadaşlarım çok iyi ilgilendiler. Hepsine teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Hilmi Özkök'ün kendisi ile ilgili sözlerini de yorumlayan Doğan, "Hilmi Özkök ile ilgili söyleyeceğim şey; neden beni mahkemeye vereceksin? diye sorgulamadım. Ben sorular sormuştum bu sorular havada kaldı. Savcılarımız, hakimlerimiz kısa zamanda bunu ortaya çıkaracaklar. Bu olayın üzerindeki belgelerin kısıtlama şeyleri bütünüyle kalktığı zaman, bir bölümünün kalktığını sevinerek öğrendim. Göreceksiniz ki bu soruşturma 2006 yılında yapılan hazırlıklarla 2007 yılında başlamıştır. Bunu biz mahkemede ispat edeceğiz ve göstereceğiz. Bu olay sayın Baransu'nun getirdiği bir valiz meselesi değildir. Kurgudur, bu kurgunun içinde kimlerin olduğunu ortaya çıkarmak adaletin görevidir. Bugün bütün bu seminer yapılırken hepsinin kayıtları benim emrimle alınmıştır. Kayıtların tamamını dinlendiğiniz zaman seminer süresi kadardır bir dakika fazla ya da az değildir. Bunu adalet ortaya çıkacaktır, bundan hiçbir şüpheniz olmasın." şeklinde konuştu.

GATA'dan 2 gün önce taburcu olduğu iddiaları ile ilgili Doğan, "Kayıtlar GATA'dadır. Taburcu oluş tarihim 22 Nisan'dır. Tarihi üzerinde yazılıdır. Bir ağrı uzmanı beni GATA'da muayene etti. Kendisinin yapacağı bir işlemle sağ bacağımdaki uyuşukluğun giderilebileceğini söyledi. Arkadaşımızın bir özel seyahati nedeniyle randevuyu gerçekleştiremedik. Kalbimde çekilen sintigrafi ile bir problem gördüler, problemi daha detaylı incelenmesi gerektiğini söylediler. Yaptıkları ileri tetkiklerle bunun sorun olmayacağını söylediler. Tansiyonum yüksek olmasına rağmen GATA üzerine kuşkular olmasın diye herhangi bir istekte bulunmadım. Bana bir hafta aspirin kullanmayacaksın dendi. Bana GATA'da gösterilen iyi muameleye teşekkür ederim." şeklinde konuştu. (Cihan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler