YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çetin Doğan tahliye edildi
Çetin Doğan tahliye edildi
02 Nisan 2010 00:03
'Balyoz' soruşturması kapsamında Emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 19 kişi tahliye edildi.

''Balyoz Planı'' iddiaları soruşturması kapsamında tutuklu bulunan 10'u muvazzaf 17 askerin tahliyesine karar verildi.

Soruşturma kapsamında tutuklananların avukatlarınca, tutukluluğun kaldırılması yönünde yapılan başvurular, İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi Üye Hakimi Oktay Kuban tarafından değerlendirildi.

Yapılan değerlendirme sonucu, tutuklu bulunan Tümgeneraller Bekir Memiş ve İhsan Balabanlı, Yarbaylar Hanifi Yıldırım, Ali Rıza Sözen ve Levent Çehreli, Albaylar Mustafa Önsel, Abdullah Zafer Arısoy, Recep Yıldız ve Yüksel Gürcan, Astsubay Musa Fariz, emekli Orgeneral Çetin Doğan, emekli Tümgeneral İzzet Ocak, emekli Tuğgeneral Süha Tanyeri, emekli Albaylar Ümit Özcan, Suat Aytın, Kubilay Aktaş ve Bülent Tunçay'ın tahliye edilmesine karar verildi.

Tümamiral Semih Çetin ile emekli Korgeneral Engin Alan da gün içerisinde tahliye edilmişti.

Böylece, soruşturma kapsamında tutuklu sayısı 6'ya düştü.

İkinci ''Ergenekon'' davasının tutuklu sanığı Albay Cengiz Köylü, ''Balyoz Planı'' iddiaları soruşturması kapsamında da tutuklandı.

Hasdal Askeri Cezaevinden getirildiği Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinde, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk tarafından sorgulandıktan sonra İstanbul Nöbetçi 13. Ağır Ceza Mahkemesine sevk edilen Köylü'nün, ''Balyoz Planı'' iddiaları soruşturması kapsamında da tutuklanmasına karar verildi. AA

NE OLDU GERİYE DÖNÜŞMÜ VAR ?
 // VATANDAŞ
Ufukta bir ümitmi belirdi hayırdır ya tutuklamasaydınız yada suçsuz olarak beraat ettirseydiniz .Kılavuzlara kanıpta sakaryayı tersine akıtacaksanız çook hayal görürsünüz sonunuz adaletin duvarına tekrar toslamak olur."Kurt bulanık günü severmiş" bu kurtlar onlar olamaz çünki Türk halkı için bulanık hiç bir mesele kalmadı en az sizler kadar bilgi sahibidir.Bunun isbatını refarandumda göreceksiniz yelkenleriniz tekrar suya düşecek.AK Parti Milletin Kendisidir...
02 Nisan 2010 09:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler