YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Cesareti olan erken seçim istesin"
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, muhalefete, ‘Çok büyük cesaretiniz varsa erken seçim isteyin’ çağrısında bulunarak, “Biz sandıktan başka teslim olacağımız bir makam yoktur” dedi.
"Cesareti olan erken seçim istesin"
04 Haziran 2013 / 21:41 Güncelleme: 04 Haziran 2013 / 21:43

Uluslararası 11’inci Türkçe Olimpiyatları’nın Edirne etkinliğine katılmak için kente gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, partisinin İl Başkanlığı binasında partililerle bir araya geldi. ‘Taksim Gezi Parkı’ndaki eylemcilere, ‘Milleti tahrik etmek için yerinden sökülüp de bir başka yere dikilen ağacın hak ve hukukunu koruyorsun da milyonlarla ifade edilen oyun hakkını korumakta neredesin?’ diye seslenen Müezzinoğlu, şunları dedi:

“Sağduyulu kitle, hangi siyasi partiye oy verirse versin oyunun hakkını koruyan bir anlayışta durması lazım. Bugün sokağa dönülenler veya sokağa dökülenlere öncülük yapanlar asla piyasada meydanda olmadı. Ama gidin şimdi televizyon ekranlarında bakın, ya Atatürk’ten bahsederler, ya özgürlükten bahsederler yahut da birilerini diktatör diye suçlarlar. Diktatör kim? Bu ülkede ikide bir milli iradenin kafasına balyoz gibi ineler diktatör değil de sandıktan başka hiçbir yere sırtını dayamayan bir siyasi anlayış mı diktatör?”

Muhalefete erken seçim çağrısı da yapan Müezzinoğlu, “Bu milletimiz bize neyi layık görüyorsa biz ona teslimiz. Sandıktaki sonuca eyvallah, başımızın üstüne. O sandıktaki sonuca saygınız var ise çok değil 10 ay sonra sandık geliyor. Çok büyük cesaretiniz varsa erken seçim isteyin. Onu da mecliste değerlendirelim. Ama sandıkta başaramayacağını milleti tahrik ederek, milleti birbirine çakıştırarak sağlamaya çalışırsanız siz asla demokrat olmazsınız. Siz asla demokrasiden ve hukuktan yana olmazsınız” dedi.

Müezzinoğlu son olarak, “Biz sandıktan başka teslim olacağımız bir makam yoktur. Sandık milletin sandığıdır, milletimiz ne derse başımızın üstünde yeri var” dedi.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler