YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cerablus'tan acı haber: 1 askerimiz şehit
Suriye'deki 'Fırat Kalkanı' operasyonu devam ederken, Cerablus'ta YPG'li teröristlerin bulunduğu bölgeden atılan bir roketin tanka isabet etmesi sonucu 1 asker şehit oldu.
Cerablus'tan acı haber: 1 askerimiz şehit
27 Ağustos 2016 / 21:23 Güncelleme: 28 Ağustos 2016 / 06:22

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Müşterek Özel Görev Kuvveti ve Koalisyon Hava Kuvvetlerince Suriye'nin Türkiye sınırındaki Cerablus bölgesinde terör tehditlerine karşı yürütülen Fırat Kalkanı harekatında, terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD üyelerince TSK'ya ait iki tanka roket atıldı. Bir askerin şehit olduğu, üç askerin yaralandığı saldırının ardından terör örgütüne ait hedefler obüs ve top atışlarıyla vuruldu.

Bölgedeki kaynaklardan alınan bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetleri Müşterek Özel Görev Kuvveti ve Koalisyon Hava Kuvvetlerince başlatılan Fırat Kalkanı harekatı kapsamında Özgür Suriye Ordusu'nun, Cerablus bölgesindeki ilerleyişi sürüyor.

Bu arada Cerablus'un 6-7 kilometre güneyinde terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD tarafından Türk Silahlı Kuvvetlerine ait iki tanka roketatarla ateş açıldı. Saldırının ardından tanklardan biri yoluna devam ederken, bir asker hafif yaralandı. Bir başka tank ise isabet aldı. Tanktaki bir asker şehit oldu, iki asker yaralandı.

Saldırının ardından terör örgütüne ait hedefler obüs ve top atışlarıyla vuruldu.

Bu arada şehit olan askerin cenazesi ile yaralanan 3 asker, helikopterle Türkiye'ye getirildi. Yaralı askerler, Gaziantep'teki hastanelerde tedavi altına alındı.

kobaniiçin yırtınan YARATIKLAR
 // KASTAMONULU
KOBANİ HALKI VS DİYEN TERÖRİST BAŞLARININ KELLERİ ALINSIN....
28 Ağustos 2016 Pazar 16:05
 // islam
Besle kargayı hesabı...
28 Ağustos 2016 00:15
 // Ömer
Akılsızca bir yorum. Hiç kimse şehit Ömer'in, Türkiye vatandaşlarının vergileri ile en tepe noktasına gelmiş üstelik peygamber ocağı denilen orduya sızmış, alnından vurup geberttiği sami için, bir bir yunanistana ermenistana kaçan hain teröristler üzerinden hiç kimse Türk vatandaşına hakaret etme Ahmaklığına Irkçılığına kalkışma ahlaksızlığı yapmasın.sosyal medyaya ipotek edilmiş kiralalıklara dikkat. Babahan gibi içine kupakaçmış döneklerin bol olduğu bir alem... ....
27 Ağustos 2016 23:12
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler