YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cerablus'ta çok sayıda mühimmat ele geçirildi
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen "Fırat Kalkanı" harekatı kapsamında ÖSO, PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin elindeki Amarne köyünü kurtardı. Operasyon sonucunda çok sayıda mühimmat ele geçirildi.
Cerablus'ta çok sayıda mühimmat ele geçirildi
28 Ağustos 2016 / 17:09 Güncelleme: 28 Ağustos 2016 / 17:14

Türk Silahlı Kuvvetleri ve koalisyon uçakları tarafından da desteklenen "Fırat Kalkanı" harekatı kapsamında, terör örgütü PYD/PKK'nın elindeki Amarne köyünü alan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) askerleri, teröristleri etkisiz hale getirdi, çok sayıda mühimmat ele geçirdi. 

TSK Müşterek Özel Görev Kuvveti ve koalisyon Hava Kuvvetlerince, Suriye'nin Türkiye sınırındaki Cerablus bölgesinde terör tehditlerine karşı yürütülen Fırat Kalkanı harekatı devam ediyor.

Cerablus'u terör örgütü DAEŞ'ten temizleyen ÖSO'ye bağlı kuvvetlerin ilçenin güneyindeki ilerleyişleri sürüyor. Bu kapsamda muhalif güçler, terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin elindeki Amarne köyünü kurtardı.  

PYD mensuplarını etkisiz hale getiren askerler, çok sayıda mühimmat ele geçirdi. Ele geçirilen mühimmatların arasında roketler, mermiler, el bombaları, havan mermileriyle keskin nişancı tüfeği ve çok sayıda fişek de yer aldı.

foto-367.jpg

TERÖRİSTLER SİVİL HALKI KALKAN OLARAK KULLANIYOR

Nurettin Zengi grubu komutanı Genco, ÖSO'ye bağlı Nurettin Zengi grubunun komutanı Ahmet Genco, çatışmaların ardından Amarne köyünde kontrolü sağladıklarını belirtti.

Daha önce bölgeyi elinde tutan PYD mensuplarının etkisiz hale getirildiğini ifade eden Genco, çok sayıda mühimmat ele geçirdiklerini bildirdi.

Teröristlerin çatışmalar sırasında köydeki az sayıdaki sivil halkı "kalkan" olarak kullanmaya çalıştığını vurgulayan Genco, "Teröristleri etkisiz hale getirdik, sivil halkı kurtardık." diye konuştu.

ABD'NİN İNDİRDİĞİ MÜHİMMATLAR OLABİLİR 

ABD, 2014 yılından bu yana Kuzey Suriye'deki sözde 'Kürt güçleri'ne kargo uçaklarıyla mühimmat indiriyordu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler