YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Cenazenin etrafında dans ediyorlar'
AK Parti Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı, Malatyaspor'un ligde kalma arayışları ile ilgili olarak, 'Ortada bir cenaze var ve herkes o cenazenin ertafında dans ediyor.' dedi.
'Cenazenin etrafında dans ediyorlar'
01 Ocak 2010 / 17:44 Güncelleme: 01 Ocak 2010 / 18:06

TFF 2. Lig 4. Grup ekibi Malatyaspor'un içinde bulunduğu ekonomik sorunlardan kurtarılması ve kümede bırakılması arayışları sürerken, AK Parti Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı, ''Ortada bir cenaze var ve herkes o cenaze etrafında dans ediyor'' dedi.

Mücahit Fındıklı, yaptığı açıklamada, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı döneminde sarı-kırmızılı ekibin Süper Lig'de olduğunu hatırlatarak, o dönemde yaptığı önerilerin dikkate alınmadığını belirtti.

Fındıklı, şöyle konuştu:

''Bu günleri görerek söylediğim öneriler çok popülist olmadığı için dikkate alınmadı. Hep kamuoyunun gargarası ve sloganlar arasında geriye itildi. Dolayısıyla o günlerde söylediğim her şey, bugün içim ağlaya ağlaya Malatyaspor'un başına geldi. Yani hem ağlayıp, hem bağırdım, hem söyledim hem de kötü oldum. Yönetim bir akıl işidir. Hislerle, heyecanlarla milleti gaza getirerek, kötü giden süreci örtemezsiniz. Liderlerin ve yöneticilerin görevi geleceği görmektir. Geleceği gördüğünüzde acı şeyler söyleyebilirsiniz. Ben acı şeyler söyledim. Keşke haksız çıksaydım.''


-''VAKIF KURULMALI''-


Malatyaspor'u bir işadamının sırtına sarmak kadar acı bir şey olamayacağına işaret eden Fındıklı, ''Bir işadamı Malatyaspor'u götüremez. Malatya'nın tüm kurumları dahil hepimizin destek olması lazım. Burada hem fikiriz ama yönetimlerin parası bittiği zaman gelip 'Siz böyle diyordunuz, hadi para verin' diyorlar. Sistem bu şekilde işlemez'' dedi.

Kulüple ilgili vakıf kurulmasını önerdiğini dile getiren Fındıklı, şunları kaydetti:

''Vakfın yönetiminde şehrin valisi, belediye başkanı, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve maliyeden uzmanlar bulunsun. Malatyaspor'a aktarılacak kaynak bu vakfa verilsin. Reklam gelirleri dahil hepsini burada toplayalım. Bir işadamı talipli olduğunda da ona önce bütçesini yapmasını söyleyelim. O da bize kendi yapacaklarını söylesin. Vakıf, Malatyaspor'un parasal konularını çözsün.''


-''ORTADA CENAZE VAR''-


Geçmişten bu yana kulüp yönetimine gelen iş adamlarının kentin yarısı tarafından alkışlanırken, yarısı tarafından küfür edildiğine dikkati çeken Fındıklı, şöyle devam etti:

''Kim haklı, kim haksız vatandaşın kafası karışık. Belediye 'ben 9 milyon lira verdim' diyor. Başkanlar 'benim 5 milyon lira alacağım var', öteki '3 milyon lira alacağım var' diyor. Kulübün 30 milyon lira da borcu var. Topladığınızda 50 milyon lira para ortada yok. Peki bu para nereye gitti? Mutlaka hesap sorulmalı. Şimdi herkes çekildi, ortada bir cenaze var ve herkes o cenazenin etrafında dans ediyor. İşin gerçeği bu. Ben acı söylüyorum. Bu saatten sonra basın mensupları başta olmak üzere herkes Malatyaspor ile olan ilişkilerini yeniden gözden geçirmek ve kendini eleştirmek zorunda. Bana göre çözüm vakıftır.''


-YARIN SABAH KRİTİK TOPLANTI YAPILACAK-


Bu arada kulübün devre arasında transfer yapabilmesi için eski futbolcu ve teknik adamların alacaklarının büyük oranda erteletilmesinden sonra nasıl bir bütçe oluşturulacağı ve kulübün genel durumunu yarın sabah kentin önde gelenlerin katılımı yapılacak toplantıda masaya yatırılacağı ifade edildi.

Mücahit Fındıklı, yarın sabah tesislerde gerçekleştirilecek toplantıya davet edildiğini kaydetti. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler