YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cem'in anneannesinden küstah sözler: İZLE
"Cem'i korkuttunuz, üzerine bu kadar çok gidilmeseydi ortaya çıkardı"
Cem'in anneannesinden küstah sözler: İZLE
21 Ağustos 2009 / 16:10 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Münevver Karabulut cinayetinin zanlısı olduğu iddiasıyla aranan Cem Garipoğlu'nun bulunabilmesi için ailesine yönelik operasyonların ardı arkası kesilmiyor. İki dayısı, amcası ve yengesiyle birlikte bilgisine başvurulan anneannesi Saadet Erol, torunu Cem'in basında yer alan haberler nedeniyle korktuğunu ve bu nedenle teslim olmadığını iddia etti.
 


Dün ve önceki gün baba tarafından akrabası olan Garipoğlu ailesine operasyon düzenleyen polis, bugün de sabah saat 09.00 sıralarında düzenlenen eş zamanlı operasyonda Cem Garipoğlu'nun iki dayısı, amcası, yengesi ve anneannesinin bilgisine başvurdu. El konulan iki bilgisayarın da incelemeye alındığı öğrenildi. İfadelerine başvurulan 6 kişi emniyetten ayrıldı.
 


Basın mensuplarının sorularını cevaplayan anneanne Saadet Erol, kendilerine Cem Garipoğlu'nun nerede olduğunu sorduklarını söyledi. Polislerin sabah saat 09.00 gibi evlerine geldiğini ve kendilerini alarak emniyet müdürlüğüne götürdüklerini belirten Saadet Erol, "İfademde Cem'i görmediğimi söyledim. Söyleyecek zaten bir şeyim yok." diye konuştu. Suçlamalar olduğunun hatırlatılması üzerine Erol, "Mümkün değil, böyle bir şey olabilir mi hiç?" dedi. Cinayet hakkında düşünceleri sorulan Erol, "Parmak kadar çocuk, mümkün değil yapamaz. Onun yaptığına inanmıyorum. Biz onu kucağımıza oturtur severdik. Agresif bir çocuk da değildi. Sevecen bir çocuktu. Bana geldiğinde sırtımı okşar, 'anneanneciğim seni çok seviyorum' derdi. Fazla gezmeyi seven bir çocuk da değildi." şeklinde konuştu.
 


Karabulut cinayetinin memleket meselesi haline getirildiğini ifade eden Erol, ortada bir cinayet olduğuna ilişkin hatırlatma üzerine "Bir tek o mu öldürüldü? Biz Öcalan'ı geçtik. Böyle bir cinayeti hiç normal karşılamıyorum. Bizim acımız öldürülen kız evinin acısından daha fazla. Kızım ifadesinde, 'keşke benim oğlumu öldürselerdi. Eğer böyle bir cinayeti işlemişse' demişti" diye konuştu. Neden ortaya çıkmadığının sorulması üzerine, "Onu korkuttunuz. Bu haber her gün gazetelerde, televizyonlarda. Bu kadar üzerine gitmeseydiniz ortaya çıkardı. En azından babasını kurtarmak için ortaya çıkardı." dedi. Anneanne Saadet Erol, daha sonra oğullarıyla birlikte emniyet müdürlüğünden ayrıldı.


İZLEYEMİYORSANIZ TIKLAYIN


GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler