YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cemil Çiçek'ten yasaya ilk yorum
Cemil Çiçek'ten yasaya ilk yorum
08 Mart 2012 22:33
Cemil Çiçek'ten yasaya ilk yorum

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanundan beklenen sonuçların bir an evvel kadınlara kazandırılmasının; daha mutlu, daha güzel, kadınların huzur ve güven içerisinde yaşadığı bir Türkiye'nin inşası bakımından önemli olduğunu ifade etti.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Dolayısıyla TBMM'de ''Nağmelerin Dili'' konseri düzenlendi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Lale Türk Müziği Kadın Grubunca Tören Salonunda gerçekleştirilen konseri TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve eşi Gülten Çiçek, bazı milletvekilleri, TBMM Genel Sekreteri Dr. İrfan Neziroğlu ve Meclis çalışanları izledi.

Kadın gerçeği, kadın hakları ve kadın sorunlarının herkesin üzerinde önemli durması gereken üç temel konu olduğunu söyleyen Çiçek, Türkiye açısından yeni anayasa yapım sürecinin başladığı dönemde kadın haklarının daha çok anayasal teminata kavuşması konusunu bugün yaptıkları toplantılarda ele aldıklarını söyledi.

Çiçek, ''Bu sorunların sadece 8 Mart'ta değil 365 gün farkında olmak lazım'' dedi.

TBMM'nin bugün önemli bir yasayı birlikte kanunlaştırdığını belirten Çiçek, ''Temennim odur ki Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanundan beklenen sonuçların bir an evvel kadınlarımıza kazandırılması; daha mutlu, daha güzel, kadınlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşadığı bir Türkiye'nin inşası bakımından da önemli. Emeği geçenlere teşekkür ederim'' diye konuştu.

Konserin ardından Cemil Çiçek ve Gülten Çiçek, Lale Türk Müziği Kadın Grubu üyelerine çiçek verdi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler