YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cemil Çiçek'ten 'Büyük Taaruz' mesajı
Cemil Çiçek'ten 'Büyük Taaruz' mesajı
26 Ağustos 2013 10:37
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, milletin büyük tarihinden ve milli mücadele azminden aldığı güçle dayanışma ve birlik ve kardeşlik bilincini koruyarak, yaşanacak hiçbir olumsuzluğa fırsat vermeyeceğini kaydetti.

Çiçek, Büyük Taaruz'un 91. yıl dönümü dolayısıyla Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu'na kutlama mesajı gönderdi.

Çiçek mesajında, Türk milletinin tarihi boyunca bağımsızlık ve özgürlüğünden ödün vermediğini, kenetlenerek büyük başarılara ve zaferlere imza attığını ifade etti. Çiçek, mesajında şunları kaydetti:

"26 Ağustos 1922'de Afyon Kocatepe'den başlayan 9 Eylül 1922'de Türk ordularının İzmir'e girmesi ile taçlanan bu büyük zafer yeni Türk devletinin kurulmasının yolunu açmıştır.

Büyük bedeller ödenerek kurulan Türkiye Cumhuriyeti'ni her alanda yüceltmek, çağdaş uygarlığın güçlü ortaklarından biri durumuna gelmesini sağlamak millet ve devlet olarak temel sorumluluğumuzdur.

Milletimiz büyük tarihinden ve milli mücadele azminden aldığı güçle dayanışma ve birlik ve kardeşlik bilincini koruyarak, yaşanacak hiçbir olumsuzluğa fırsat vermeyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, zafer haftasını kutluyor, başta milli mücadelemizin lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere gazilerimizi saygı ve şükranla, şehitlerimizi rahmetle anıyorum."

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler