YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cemil Çiçek isyan etti!
İstanbul'un fethi ile Gölcük depremini karşılaştıran Devlet Bakanı Cemil Çiçek, '7 günde 70 tane dozeri Gölcük'e indiremiyorsak, o zaman övünmeye ne kadar hakkımız var.' dedi.
Cemil Çiçek isyan etti!
06 Haziran 2011 / 23:52 Güncelleme: 07 Haziran 2011 / 00:01

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, ''Biz hala 2011 Türkiyesinde, büyük ecdadımızın bir gecede karadan 70 kadırga indirip Haliç'e, bununla İstanbul'u fethiyle övünüyor, ama bir depremde, 7 günde 70 tane dozeri Gölcük'e indiremiyorsak, o zaman övünmeye ne kadar hakkımız var, onu bilemiyorum'' dedi.

Avrasya Aktüel Dergisi ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu Sosyal Dayanışma ve Kalkınma Platformu'nun ''Uluslararası Üstün Hizmet Ödülleri'', AK Parti Düzce Milletvekili Celal Erbay ile Dünya Barış Kardeşlik Platformu Genel Başkanı Mustafa Kurt'a törenle verildi.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Çiçek, Antares Alışveriş Merkezindeki bir salonda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Erbay ve Kurt'u ödüle layık görülmeleri dolayısıyla kutladı.

Türk toplumunun eleştiride acımasız, takdirde ise eli sıkı olduğunu ifade eden Çiçek, ülke bir yere geldiyse, bunun gece gündüz demeden çalışan kişiler sayesinde olduğunu, bu kişilerin, hiçbir zaman ödül almak için de çalışmadıklarını dile getirdi.

Bu tür insanların ailesine, milletine, devletine, tarihine ve sonuçta tüm insanlığa karşı büyük sorumluluk duygusu içinde görevlerini en iyi şekilde yapmaya çalıştıklarını ifade eden Çiçek, bir milletin böyle ayakta kalıp, gelişip, güçleneceğini söyledi.

Çiçek, şöyle konuştu:

''Geçtiğim günlerde okuduğum bir yazıda şöyle bir cümle gördüm, 'İnsan dünyaya bir defa gelir, adam gibi yaşamak için de bir defa dünyaya gelmek yeter.' Kendi kendime, 'Adam gibi yaşamak, nasıl yaşamaktır' diye sordum. 'Yani, nasıl yaşarsak, adam gibi yaşamış oluruz ' Tabii bu soruyu kendi kültürümüzle, inanç değerlerimizle, tarihimizle sorduğumda, cevabını şöyle buldum. Tartışılabilir, ama en azından benim yönümden bu böyle, adam gibi yaşamak, biraz da başkaları için, millet için, devlet için yaşamaktır. Bu coğrafyada bir insan Allah'ın verdiği imkanı, nefesi, sağlığı, nesi varsa devlet için ortaya koyuyorsa, millet için yaşıyorsa, bana göre o adam, adam gibi yaşamıştır. Böyle yaşamayana da yazıklar olsun. Çünkü bugün biz bu coğrafyada millet olarak varsak, bizim için yaşayanlar sayesindedir. Biz onlara şehitlerimiz diyoruz, rahmetle anıyoruz; gazilerimiz diyoruz, saygıyla anıyoruz; kahramanlarımız diyoruz, onlarla övünüyoruz.''

Bir millet yeni kahramanlar yetiştirmezse, yeni eserler ortaya koymazsa, övüneceği bir şeyler oluşturamazsa, adam gibi yaşamamış olacağını ifade eden Çiçek, her neslin kendinden sonraki nesillere övüneceği eserler bırakması gerektiğini belirtti.

Çiçek, ''Biz hala 2011 Türkiyesinde, büyük ecdadımızın bir gecede karadan 70 kadırga indirip Haliç'e, bununla İstanbul'u fethiyle övünüyor, ama bir depremde, 7 günde 70 tane dozeri Gölcük'e indiremiyorsak, o zaman övünmeye ne kadar hakkımız var, onu bilemiyorum. Onun için mutlaka hepimizin her vesileyle yapabileceği çok şey vardır. Bunu yaptığımız an, hem tarihimize karşı sorumluluğumuzu yerine getiririz, hem de gelecek nesillere karşı hayırla yad edilmenin alt yapısını oluştururuz'' diye konuştu.

Kendisinin bu çabayla millete hizmete çalıştığını söyleyen Çiçek, ''Allah'a hamd ediyorum ki böyle bir milletin mensubuyum, Cenabı Hakka şükrediyorum ki böyle bir devletin vatandaşıyım'' dedi.

Avrasya Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu Sosyal Dayanışma ve Kalkınma Platformu Genel Başkanı Hasan Cengiz de ödüle layık görülen Erbay ve Kurt'un ''mütevazı ve vakur iki değer'' olduğunu ifade ederek, ''Uluslararası arenada ülkemizi temsil noktasında çok değerli hizmet üreten bu gönül erleri, duruşlarından hiçbir zaman taviz vermemiştir'' diye konuştu.

Konuşmaların ardından Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Çiçek, Erbay ve Kurt'a ödüllerini verdi.

Erbay ve Kurt, yaptıkları konuşmalarda, ödül almaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Avrasya Yayın Grubu Yönetim Kurulu Üyeleri de Cemil Çiçek'e bir plaket sundu. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler