YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cemil Çiçek İran'a gidiyor
Cemil Çiçek İran'a gidiyor
20 Eylül 2013 13:39
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, üç gün boyunca temaslarda bulunmak üzere yarın İran'a gidecek.

Çiçek ve beraberindeki parlamento heyeti, yarın Tahran’a hareket edecek. Çiçek, aynı gün İran İslami Danışma Meclisi Başkanı Ali Larijani ile biraraya gelecek, Larijani tarafından onuruna verilecek akşam yemeğinde yer alacak.

Cemil Çiçek'in 22 Eylül Pazar günü dini lider Ayetullah Ali Hamaney, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İran Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı İshak Cihangiri ile de görüşmesi bekleniyor.

Gülistan ve Sadabad sarayları ile Yunus Emre Türk Kültür Merkezi’ni ziyaret edecek olan Çiçek, İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi Genel Sekreteri Mahmud Erol Kılıç tarafından onuruna verilecek öğle yemeği, Tahran Büyükelçisi Ümit Yardım tarafından onuruna verilecek akşam yemeğine katılacak.

Çiçek ve beraberindeki heyet, 23 Eylül Pazartesi günü Tahran'dan Şiraz’a geçecek, burada Hafız Anıt/Mezarı, Sadi Anıt/Mezarı, İrem Bağı ve Persepolis'i ziyaret edecek. Temasların ardından heyet, aynı gün Türkiye'ye dönecek.

 

AA

14:33
 // Oktay D Gezer
Sn Başkanıma maruzatimdir:çok değerli vekillerimize yaptığınız orantisiz kiyaklarla 2. Donem başkanlığı da zaten garantileriniz;fekat Reca ediyorum çok onemli olan su ANAYASA ısını halletmeden yine dış gezilerde çok kıymetli,yeri doldurulamayan mesainizi heba etmeyiniz.Arzederim!...
20 Eylül 2013 14:33
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler