YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cemil Bayık'tan Türkiye'ye Fırat Kalkanı tehdidi
Terörist Cemil Bayık, "Suriye'de ve Ortadoğu'daki savaşın daha da tırmanmaması için Türkiye'nin operasyonlarının durdurulması gerekiyor" ifadelerini kullandı.
Cemil Bayık'tan Türkiye'ye Fırat Kalkanı tehdidi
03 Eylül 2016 / 23:06 Güncelleme: 03 Eylül 2016 / 23:06

Terör örgütü PKK'nın elebaşlarından Cemil Bayık, Fırat Kalkanı operasyonuyla hem DAEŞ'i hem de PYD'yi köşeye sıkıştıran Türkiye'nin durdurulmasını istedi.

TÜRKİYE'NİN DURDURULMASI GEREKİYOR

"Suriye'de ve Ortadoğu'daki savaşın daha da tırmanmaması için Türkiye'nin operasyonlarının durdurulması gerekiyor" diyen Bayık şu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bazı güçlerin desteği ile Türk devletinin Rojava ve Suriye toprağına girmesi, savaşı büyütecektir. Suriye ve Ortadoğu genelinde savaşın daha fazla kızışması istenmiyorsa, Türkiye'nin Suriye ve Rojava toprağından çıkarılması gerekiyor” dedi.

DEMİRTAŞ'A AÇIK TALİMAT: SİYASET ALANINDA DA DİRENİŞİ YÜKSELTİN

Cemil Bayık'ın "Rojava'daki halkımız başta olmak üzere tüm Kürdistan halkına, Türk devletinin işgaline karşı çıkmaya, siyaset, diplomasi, toplumsal ve askeri alanlarda direnişi yükseltmeye çağırıyorum” şeklindeki ifadeleri ise dün Selahattin Demirtaş'ın yaptığı çağrıyı akıllara getirdi.

Demirtaş da Fırat Kalkanı operasyonuyla ilgili Türkiye'yi tehdit etmiş ve Kürtlere "ayaklanmaya hazır olun" çağrısı yapmıştı.

 // Erol
Olur emrin olsun . Operasyonu durdurup ,meydanı senin gibi
amerikan israil ve batı tasmalı itlere bırakalım...
04 Eylül 2016 18:51
 // tek devlet
Kürtleri amacliniza ulasmak icin arac olarak kullaniyosunuz sonunuz kurtlerin elinden olur insaallah...
04 Eylül 2016 12:14
 // tek devlet
Kürtlerin size inanacagiinimi saniyosunuz Allahtan korkmaz hainler...
04 Eylül 2016 12:12
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler