YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cemil Bayık BBC'de Türkiye'ye iftira attı
BBC'ye bir mülakat veren KCK terör örgütünün Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık, Türkiye'ye yönelik iftiralarına devam etti.
Cemil Bayık BBC'de Türkiye'ye iftira attı
12 Ağustos 2015 / 00:04 Güncelleme: 12 Ağustos 2015 / 00:08

İngiliz yayın kuruluşu BBC'ye açıklamalarda bulunan Bayık, Türkiye'nin DAEŞ'i korumaya çalıştığını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da Kürtlerin kazanımlarını engellemek istediğini öne sürerek, ''Türkiye DAEŞ'e karşı savaştığını söylüyor ama gerçekte PKK ile savaşıyor. PKK'nin DAEŞ'e karşı mücadelesini sınırlandırmak için bunu yapıyor. Türkiye DAEŞ'i koruyor'' ifadelerini kullandı.
 
Kürt sorununa tek çözümün müzakerelerden geçtiğini belirten Bayık, askeri operasyonların durması halinde çatışmaların da duracağını söyleyerek, ''Operasyonların durması, müzakerelerin başlaması gerekiyor'' dedi.
 
Bayık, ateşkesin sağlanması için uluslararası gözlemcilerin de devreye girmesi gerektiğini kaydetti. Türkiye'nin bir ateşkes için uluslararası gözlemcileri kabul etmesi gerektiğini vurgulayan Bayık, ''Uluslararası toplum da Türkiye'ye şunu söylemeli: Savaşla bu sorunu çözemezsiniz'' ifadelerini kullandı.

Etiketler: , , ,
 // fatih
Seni itin soyu seni......
12 Ağustos 2015 Çarşamba 10:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler