YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cemil Baran'dan yeni itiraflar
Münevver Karabulut cinayetiyle gündeme gelen Gaziantepli Cemil Baran, yeni iddialarda bulundu
Cemil Baran'dan yeni itiraflar
24 Eylül 2009 / 15:23 Güncelleme: 24 Eylül 2009 / 15:28

Baran, Münevver Karabulut'un kesildiği sırada kameraların kayıtta olduğunu ileri sürdü. Güvenlik kameraların Alarmnet şirketine ait olduğunu belirten Baran, bu şirketin de Fatih Garipoğlu'na ait olduğunu iddia etti.

Gaziantep Demokrasi Meydanı'nda basın açıklaması yapan Baran, Cem Garipoğlu'nun Türkiye'de yakalandığının ispat edilmesi halinde, Taksim Meydanı'nda anıracağını ve kollarını keseceğini söyledi. Dün yakalanan 7 kişiye ek süre alındığını belirten Baran, "Bugün itibariyle Garipoğlu'nun şirketlerinde çalışan herkes gözaltına alınacak. Daha önce 50-60 kişi gözaltına alınacak diyordum. Orada yanıldım, 250-300 kişi gözaltına alınacak. Çürük elmalar da gözaltına alınacak. Adli Tıp, Emniyet ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki çürük elmalar da yakalanacak. İşin sonunda aklınız duracak." diye konuştu.

Yakalanacak Ahmetlerin birincisinin, 1999 yılında Abdullah Öcalan'ın Türkiye'ye getirilmesinde başrol oynayan Ahmet olduğunu söyleyen Baran, ikincisinin Garipoğlu şirketlerinde muhasebecilik yapan Ahmet, üçüncüsünün ise başçavuş Ahmet olduğunu ileri sürdü.

Baran, şöyle konuştu: "Sayın İstanbul Emniyet Müdürüm Hüseyin Çapkın, bugün itibariyle, Münevver Karabulut'un kesilirken görüntüleri elinde olan Alarmnet firmasına baskın düzenleyin. Bu ev, 24 saat IP üzerinden izleniyordu. Bu görüntüleri izleyen ve 5 dakikada silmeye giden Hayyam Garipoğlu'nun oğlu Fatih Garipoğlu'dur. Şirket de ona aittir. O görüntüler ondadır. Sayın Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Okmeydanı Mecidiyeköy Alarmnet firmasına baskın düzenleyin. Daha önce aile yemin ediyordu. Kardeşim sen bilmiyordun, cezaevinden avukatına mektup yazıyorsun 'oğluma bunu teslim, bununla birlikte teslim olsun' diyorsun. Cem Garipoğlu geçen ayın 17'sinde yakalandı. Ben bunu açıkladım. Ve Gayrettepe Karakolu'nda misafir oldum. Bu iş bittiğinde öyle şeyler göreceksiniz ki, çok şaşıracaksınız. Bu buzdağının görünen kısmı."

Cem Garipoğlu'nun, Ermenistan-Rusya sınırında sahte kimlikle yakalandığını savunan Baran, "Bürokrasimiz iyi olmadığı için Cem Garipoglu, Rusya ve Suriye'nin teşvikleri ile teslim edildi. Bunu bana çok ünlü bir kaynak, Ermenistan'dan bir kaynak, emekli ataşe Tufan abi söyledi. Tufan abinin soyisimini bilmiyorum. Tufan abi, senin gibi bilgili, paranın kandıramadığı adamlara Türkiye'nin ihtiyacı vardır. Sen de benim sesimi duyuyorsan, Cemil'e ben bunlara söyledim de. Çıkıp açık oturum yapalım." dedi.

Baran, Gaziantep'te geçen yıl kaybolan Gül Gonca Çelik 'in ailesi ve diğer kayıp yakınlarına da yardım edeceğini sözlerine ekledi.

yeter artık
 // ali alemdar
yav kardeşim hangi siteye girsek hangi gazeteye baksak hangi kanalın haberini izlesek ısıtıp ısıtıp önümüze bunu koyuyorlar bum memlekette başka hiçmi olay olmuyor bıktık artık bırakalımda kanunlar işini yapsın koca memlekette habermi bulamıyorsunuz...
24 Eylül 2009 16:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler