YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cemil Baran susacak gibi görünmüyor
Emniyetin, Adli Tıp'ın ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin içinde çürük elmalar var
Cemil Baran susacak gibi görünmüyor
28 Eylül 2009 / 16:14 Güncelleme: 28 Eylül 2009 / 16:58

Cemil Baran susacak gibi görünmüyor; şimdi de Taksim Meydanı'nda ilginç iddialarda bulundu. Kamuoyunun merak ettiği soru ise "Bu adam bunları nereden biliyor."

Liseli Münevver Karabulut cinayetinin ardından, katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun ailesi ile Karabulut Ailesi arasında arabuluculuk yaptığı iddia edilen Cemil Baran, "Ahmetlerden birincisi Burgaz Rakı'nın muhasebe sorumlusu Ahmet Kavalcı, ikincisi de bir kurumdan emekli olmuş Ahmet Özkoca" dedi. Baran, emniyet, Adli Tıp ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin içinde çürük elmalar olduğunu öne sürerek, "geçen gün bir albay sahte çürük raporu verdiği gerekçesiyle tutuklandı. Ben bunu bir sene önce İçişleri Bakanı'na yazdığım mektupta söylemiştim" diye konuştu.
 

"Taksim Meydanı'nda basın açıklaması yapan Cemil Baran, cinayete ilişkin iddialarını sürdürdü. Cem Garipoğlu'nun, babası Nida Garipoğlu ile birlikte tekrar sorgulanması gerektiğini öne süren Baran, "Kendisi, Ermenistan'da kaldığını, Rus sınırında teslim olduğunu, Suriye üzerinden Antep'e geldiğini, Antep'ten de İstanbul'a gönderildiğini anlatmalıdır. Emniyetin, Adli Tıp'ın ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin içinde çürük elmalar var. Bu cinayetin figüranları yakalanmıştır, asıl büyükler kurtarılmak istenmektedir. Basın olmasaydı eğer bu cinayet çözülmezdi, Cem Garipoğlu yakalanmazdı. Cem Garipoğlu'nun yakalanmasının kahramanı basındır" dedi.
 

Baran, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin içindeki çürük elmaların temizlenmesi gerektiğini savunarak, "Bakın geçen gün bir albay sahte çürük raporu verdiği gerekçesiyle tutuklandı. Ben bunu bir sene önce İçişleri Bakanı'na yazdığım mektupta söylemiştim. Karanlık odada iğne aramasınlar. Her şey belli. Eğer Cem Garipoğlu Ermenistan'da kalıp, Rus sınırında teslim olmadıysa, Suriye üzerinden Antep'e, oradan da İstanbul'a gönderilmediyse Taksim Meydanı'nda eşek gibi anıracağım" diye konuştu.
 

Adli Tıp, emniyet ve TSK'daki çürük elmalar yüzünden bu cinayetin gerçek sorumlularına ulaşılamadığını iddia eden Cemil Baran, "Ben Hayyam Garipoğlu'na 'kim bu Ahmet' dediğimde, bende 'Ahmetler çok' demişti. Şimdi o Ahmetleri söylüyorum. Birincisi Burgaz Rakı'nın muhasebe sorumlusu Ahmet Kavalcı, ikincisi de bir kurumdan emekli olmuş Ahmet Özkoca. Türk Silahlı Kuvvetleri bir an önce bu çürük elmaları temizlemelidir. Kendisi bir kurumdan emekli olmuştur. O kurumun ismini vermek istemiyorum" ifadelerini kullandı.
 

Baran ayrıca, katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun olay gecesi bir seks oyunu oynadığını öne sürdü. Zanlı Cem Garipoğlu'nun, uyuşturucu kullandığını da belirten Cemil Baran, "Onun uyuşturucu kullandığı da yapılacak testle çözülebilir ama çürük elması olmayan bir Adli Tıp'a götürülmelidir. Cem Garipoğlu ve babası, yanlarında Aytekin Kaya ve Kasım Garipoğlu olmadan sorgulanırsa her şey ortaya çıkacaktır" açıklamasında bulundu.

BEDELLİ ASKERLİK
 // ERCAN
BEDELLİ ASKERLİK ve ÇÜRÜK RAPORU...Genelkurmayın Bedelli Askerliğe neden karşı olduğunu bu adamın iddialarından daha net anlayabiliyoruz...Ne gerek varki BEDELLİ ASKERLİK uygulamasına....Zaten kendileri Bedelli Askerlik uygulamasını Kazançları kendi hesaplarına aktarılacak şekilde uyguluyolar...Eeee o zaman ne gerek varki gerçekten Bedelliye ihtiyaacı olan insanlar için şehit ailelerinin tepkisini almaya....GENELKURMAY Başkanımızdan Terö...
07 Ekim 2009 18:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler