YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cemil Baran Serbest bırakıldı
Münevver Karabulut'un öldürülmesiyle ilgili davayla bağlantılı olarak 2. kez gözaltına alınan gazeteci Cemil Baran serbest bırakıldı.
Cemil Baran Serbest bırakıldı
01 Ekim 2009 / 17:02 Güncelleme: 01 Ekim 2009 / 21:35

Münevver Karabulut cinayetinde Münevver'in babası Süreyya Karabulut ile şüpheli Cem G'nin amcası Hayyam Garipoğlu'nun arasında arabuluculuk yaptığı iddiasıyla gündeme gelen ve ikinci kez gözaltına alınarak tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edilen gazeteci Cemil Baran, serbest bırakıldı.

Kamuoyunu yanlış bilgilendirdiği ve soruştumanın seyrini değiştirecek açıklamalarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan Cemil Baran, Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince dün gözaltına alınmıştı. Baran, polisteki işlemlerinin ardından öğleden sonra Sultanahmet'teki İstanbul Adliyesi'ne getirildi.. Soruşturmayı yürüten Savcı Faruk Erşen Yılmaz'a ifade veren Baran, "adli yargılamayı etkilemek" suçundan mahkemeye sevk edildi. İstanbul Nöbetçi Asliye Ceza Mahkemesi'nce sorgulanan Baran ceza miktarının üst sınırı, kaçma şüphesi olmaması ve delil durumu göz önüne alınarak serbest bırakıldı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler