YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cemaatten 'susmayacağız ' mesajı
Başbakan Erdoğan'ın dershaneler konusundaki son açıklamaları sosyal medyada da hareketli saatler yaşanmasına yol açtı.
Cemaatten 'susmayacağız ' mesajı
21 Kasım 2013 / 07:30 Güncelleme: 21 Kasım 2013 / 09:16

Dershaneleri savunanlar ve eleştirenler karşılıklı açtıkları ‘hashtag'ler ile uzun süre tartıştılar. Dersaneler tartışması Twitter'da 4 madde ile dünya sıralamasında yer aldı. Bu tartışmalar sürerken cemaate yakınlığıyla bilinen Osman Şimşek dershaneler konusunda "cemaatin susmayacağı" mesajını verdi. Şimşek, Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından sonra da tepkisini sürdürdü.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, dershanelerin kapatılacağını, gerekli düzenlemenin de ilk Bakanlar Kurulu'nda yapılacağını açıklamasından hemen önce "susmayacağız" mesajının geldiği Gülen Cemaati, Erdoğan'ın çıkışından sonra da tepkiyi sürdürdü.
Fethullah Gülen'le ABD'de bulunan ve Gülen'in konuşmalarını yayınlayan Herkul.org sitesinin editörü Osman Şimşek, Başbakan Erdoğan'ın çıkışının ardından twitter'da "her ev bize dershane ve her fert öğretmen olur" mesajını paylaştı. Yaşananları "imtihan" olarak nitelendiren Şimşek, "Kalbimiz paramparça da olsa biz vazifemize bakacağız. Sabren " ifadesini kullandı.

Başbakan Erdoğan'ın cemaati kastederek kullandığı 'karşı taraf' ifadesine de atıf yapan Şimşek, "Biz "karşı taraf" görmedik görmeyeceğiz; sessiz dostlarımızın vicdanlarının kanadığını da biliyoruz. Yerimizdeyiz" dedi.

Dershanelerin kapatılması ilişkin tartışmada Cemaat'ten mesaj Fethullah Gülen'in de teyidini alan alarak twitter'dan Osman Şimşek tarafından paylaşılmıştı.

"Susmayacağız..."

Şimşek, bugün twitter'dan, Başbakan Erdoğan'ın dershane çıkışını yaptığı tv programı başlamadan hemen önce paylaştığı mesajlarda, konuda mesajlara "Lütfen kimse bize susun artık demesin" ifadesini kullanmıştı. Osman Şimşek, dershane konusunun "oldu-bittiye getirileceği" endişesi taşıdıklarını vurgulayarak, "susmayacağız" mesajı vermişti.

DENİZE NAZIR
 // SATILIK İKİNCİ EL CENNET TAPUSU
350 bin hektarlık 1 adet, ihtiyaçtan dolayı cennet tapusu.
ÖZELLİKLERİ:
-Cepte taşınabilir kılıflı
-7 defa okunup üflenmiştir
-Belaları def eder
-Bereket getirir
-Vergi borcu yoktur
-Kuşe kağıt
-Okuyan çocuklara iş garantisi
-İki kişiliktir....
21 Kasım 2013 Perşembe 23:01
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler