YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cemaat'ten eylemcilere: "Buyrun çayımız var"
Gezi Parkı eylemcilerinin internette organize olup Fethullah Gülen Hocaefendi'nin evinin önünde toplanmayı hedefleyen gruba cemaatten ilginç bir cevap geldi: "Buyrun, çay türü ikramlarımız da her zaman mevcuttur"
Cemaat'ten eylemcilere: "Buyrun çayımız var"
29 Haziran 2013 / 15:24 Güncelleme: 29 Haziran 2013 / 15:39

İşte o açıklama:

Bugün bazı İnternet sayfalarında, Gezi Parkı’ndan hareketle yapılan eylemlerin bir benzerinin muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi’nin ikamet ettiği adreste yapılacağına ve kendisinin de protesto edileceğine dair haberler yayınlandı. Bunun üzerine endişe ve merakla karışık pek çok e-mail ve mesaj aldık.

Efendim, hiç merak buyurmayınız. Şimdiye kadar muhterem Hocaefendi’nin huzuruna, başka bir maksatla gelinmeyeceği için, hep sohbet dinlemek ve ilim meclisinden istifade etmek isteyen insanlar geldiler; biz de teşrif edenlere geleneksel misafirperverliğimizin gereği olarak ikramlarda bulunduk. Hazreti Mevlâna’nın yolunda yürüyoruz; dolayısıyla kapımız ve bağrımız herkese açıktır. Elhamdulillah, çay türü ikramlarımız da her zaman mevcuttur.

Hakaret etmemek şartıyla düşünce ve düşünceyi ifade özgürlüğü bizim de her zaman desteklediğimiz bir haktır. Kanunların çizdiği çerçevede ve gerekiyorsa resmi yetkililerden izinle herkes bu hakkı kullanabilir. Meseleyi kin ve nefret söylemine, kavga ve şiddet zeminine çekebilecek kimselerin muhatabı ise emniyet güçleridir. Bulunduğumuz kasaba da asayiş ve huzuru ile meşhur, emniyet güçlerinin hukuksuzluğa asla taviz vermediği bir yerdir.

Dolayısıyla, endişe ve merak edecek bir durum asla söz konusu değildir.

13:43
 // YÜZ VERME!
Bu aveneler çaydan çıradan anlamaz! Namusuzluk bunların genine işlemiş. Domuz, ot yemeyle koyun olmaz! Bu domuzlar, bize hep koyun diyorlar ya! Bırakın domuz domuzluğunu yapsın. Adnan Menderes gibi fazla nazik olursak, bu domuzlar büsbütün azacaktır. Hak ettikleri muamele ile cevap verelim. Allah cehennemi boşuna yaratmadı....
30 Haziran 2013 13:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler