YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cemaat'ten AK Parti'ye oy vermeyin tehdidi!
AK Parti hükümetine yönelik olarak gerçekleştirilen yolsuzlukl ve rüşvet adı altındanki 17 Aralık Operasyonu, çocuklarını Fethullah Gülen Hareketi’ne bağlı okullara gönderen velileri de etkisi altına aldı.
Cemaat'ten AK Parti'ye oy vermeyin tehdidi!
11 Ocak 2014 / 21:04 Güncelleme: 11 Ocak 2014 / 21:06

Hükümeti hedef alan 17 Aralık Operasyonu sonrasında yaşanan gelişmeler AK Parti'ye oy veren vatandaşları da olumsuz etkilemeye başladı.

Yeni Şafak'ta yer alan bir habere göre, özellikle Fethullah Gülen Hareketi'ne bağlı okullarda eğitim gören çocukların son günlerde yaşananlar nedeniyle öğretmenlerince 'taraf' seçmeye zorlandıkları, ailelerine de bu yönde telkinlerde bulunmaya çağrıldıkları belirtiliyor.

Okul ve dershanelerde meydana geldiği iddia edilen hadiselerin çocukların psikolojisini bozduğu dile getiriliyor. Üniversite sınavına iki ay kala uygulanan baskının çocuklarının başarısını olumsuz yönde etkileyeceğini düşünen veliler ise endişeli.

"Başka partiye oy verin baskısı"

Kolej ve dershanelerde bazı öğretmenlerin, çocuklara 'Aileni ikna et, AK Parti'ye oy vermesin' dediğini aktaran veliler, öğrencilerin 'taraf' seçmeye mecbur tutulduğuna dikkat çekti.

Öğrencilere 'Aileniz hangi partiye oy veriyor' gibi sorular soran öğretmenlerin, ailesi AK Parti destekçisi olan öğrencilere 'Anne-babanızı başka partilere oy vermeye ikna edin' dedikleri öğrenildi.

"Öğrenci aileleri Cemaat'ten şikayetçi"

Hareket'e bağlı bir özel okulda okuyan lise son sınıf öğrencisi kardeşinin yaşadıklarını Yeni Şafak'a anlatan K.E. isimli veli, baskıların son gelişmelerle daha da arttığını söyledi.

"Zaman aboneliğini iptal ettirenlere tavır alıyorlar"

Hem evine hem de işyerine gelen Zaman gazetesi aboneliğini iptal etmek istedikten sonra okuldaki öğretmenlerin dolaylı olarak tavır almaya başladığını anlatan K.E, 'Zaman gazetesine aboneliğimizi iptal ettikten sonra dolaylı olarak başlayan tavırlar, küçük düşürme hareketleriyle devam etti.

Kardeşime sınıfta 'O kadar paranız var, Zaman'a mı bulamıyorsunuz' gibi cümleler sarf edildi' dedi.

"Cemaat'te öğrencilik yapılıyor"

Kardeşinin 17 Aralık süreciyle birlikte sınıfta dışlanmaya başladığını anlatan K.E. 'Kardeşim hem cemaatin okuluna hem de dershanesine gidiyor. Üniversiteye hazırlanan kardeşim düzenli olarak dershane sınavlarına giriyor.

Abonelik iptalinden sonra okuldaki öğretmeni 'Bundan sonra sınavlara girme hakkını da kaybettin' demiş. 'Zaman gazetesine abone olursan sınava girebilirsin, yoksa giremezsin' demişler' diye konuştu.

"Derste siyaset yapıyorlar"

Okulda öğretmen ve öğrenciler arasında bazı sorunların yaşandığını ve bu durumun oldukça üzücü olduğunu kaydeden K.E. yaşananları şöyle anlattı:

'Geçtiğimiz günlerde ders sırasında gündeme ilişkin konular sınıf içinde konuşulmaya başlanmış. Kardeşim de hiçbir savunmada bulunmadan 'Hocam bunları burada konuşmasak dersimize geçsek' demiş. Bu cümleyi kurar kurmaz hoca ağzına geleni saymaya başlamış. Yaklaşık 1 saat boyunca kardeşime 'Tarafını belli et. Ona göre muamele yapalım' şeklinde telkinde bulunmuşlar. Öğretmenler kardeşime, 'Bizim için okullarımızda okuyan insanların tarafı çok önemli. Hangi taraftan olduğunu senin ağzından duymak istiyorum' gibi sözler sarf etmiş. Kardeşim ağlama krizlerine girdi. Yaşadıklarından ötürü psikolojisi bozuldu. Biz düzenli olarak cemaatin sohbetlerine giden insanlardık. Yaşadıklarımızı söylediğimiz zaman hakaretler işitip, tehditler alıyoruz. Gerçekten inanılır gibi değil.'

 

TAKVİM
 

11:27
 // bi dur
hoca hocalığını yapsın imam imamlığını yapsın BAŞBAKANIM başbakanlığını sonderece en iyi şekilde yapıyor zaten ALLAH ım razı olsun inşaallah herkes işine baksın işinin hakkını başbakanım veriyor sonuna kadar sağolsun ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN KALIN SAĞLICAKLA kandilimiz mubarek olsun dualarınızı eksik etmeyin ülkemizden milletimizden başbakanımızdan inşaallah...
12 Ocak 2014 11:27
23:45
 // Hadi bakalım
30 martı bekleyelim bakalım planlar tutuyormuymuş oyunu gördük açıga çıktı. iyi ki 17 aralık olayı yaşandı ben görecemi gördüm şükürki erken uyandık. İrademize sahip çıkacagız böyle biline....
11 Ocak 2014 23:45
20:12
 // K.A
Böyle dersanenin Allah cezasını versin o akillarini kirays vermiş geri zekali ögretmenlerden ülkemize Hayır gelmez bunlar mr.gülen gibi Firavun soyundandirlar hatta Firavun bukadar zalim değildi bu dershaneler geri zekali terörist yetistiriyorlar herkes çocuğunu bu dersanelerden kurtarsin...
11 Ocak 2014 20:12
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler