YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cemaat'in planı tutmazsa son seçenek bu!
Ukrayna'da yaşanan şiddet olayları Türkiye'de yaşanır mı? Karagül'e göre cemaatin planı tutmazsa son koz bu olacak!
Cemaat'in planı tutmazsa son seçenek bu!
04 Mart 2014 / 08:14 Güncelleme: 04 Mart 2014 / 08:14

30 Mart yerel seçime sayılı günler kala kaset operasyonlarıyla amaçlarına ulaşamazsa cemaat hangi planı hazırlıyor? Yeni Şafak gazetesi yazarı İbrahim Karagül'e göre son kozları Ukrayna'daki gibi şiddetli sokak olayları olacak.

Cemaatin operasyonunun sadece yargı-emniyet içinde yapılanan örgütten ibaret olmadığının altını çizen Karagül, bunun tıpkı Ukrayna'daki gibi çok uluslu bir operasyon olduğunu açıkladı.

Yüzlerce yabancının Ukrayna'daki eylemlerin bir benzerini Türkiye'de de uygulamak için hazırlık yaptıklarını biliyor musunuz?

Son senaryo Ukrayna!

Bugünlerde, Cemaat üzerinden uygulanan senaryonun, yolsuzluk dosyaları ve kaset kayıtları

Karagül Ukrayana'da yaşanan gerilimin savaşa dönüşüp dönüşmeyeceğini de analiz etti.

Karadeniz Savaşı çıkar mı?

Ukrayna'daki ikinci renkli devrim furyası da Rusya'nın cezalandırmasıyla yüzleşiyor şimdi. ABD ve Avrupalı çevreler, Ukrayna'yı Rusya'nın nüfuz alanından çıkarmak isteyenler görün, bu ülkeyi de yarı yolda bırakacaklar, yalnız bırakacaklar.

ABD ve Avrupa, Ukrayna'yı şu an itibariyle altın tepsi içinde Rusya'ya sundular. Göreceksiniz, devamını getiremeyecekler. Sokaklarda harekete geçirdikleri kitleleri savunamayacaklar. O insanların arasına kattıkları istihbarat mensupları bugünlerde ortadan kaybolmuştur bile.

Ukrayna bölünmez

Türkiye her ne kadar ABD ile birlikte hareket etse, Gürcistan konusunda Rusya ile farklı cephelerde olsa da Karadeniz konusunda Rusya ile bir gerilim yaşamadı. Bu sefer de yaşamayacak. Muhtemelen ABD savaş gemilerinin Boğazlar'dan geçişine sınırlamalar getirecek.

Ama endişe etmeyin. Ne ABD-Rusya savaşı çıkar ne de Ukrayna bölünür. Bu ikisi olursa zaten dünyanın ipi koptu demektir. Büyük bir Karadeniz Savaşı'nın içindeyiz demektir. Şu an için böyle bir ihtimal görünmüyor. Taraflar daha çok ikinci derece kartlar üzerinden hesap görmeyi deneyeceklerdir.

başarılı olamazsa, hükümete verilen kitlesel destek kırılamazsa, son seçenek olarak Ukrayna senaryosuna dönüşeceğini biliyor musunuz?

Bu yönde çok ciddi hazırlık yapıldığını, bu hazırlıkların takip edildiğini, Türkiye üzerinde bir kaos projesi hesabı yapıldığını, güvenlik birimlerinin bu yönde tedbirler almaya çalıştıklarını biliyor musunuz?

Türkiye içindeki kavgayla Ukrayna'daki kavga nitelik olarak aynı ve aynı merkezlerden besleniyor. 'Ne alaka' demeyin. Biraz düşünün, detayları sorgulayın, resme iyi bakın, göreceksiniz.

Gezi ayaklanması ile Ukrayna'daki isyanın kodları ve sembolleri ne kadar aynı ise, Ukrayna'ya yönelik siyasi proje ile Türkiye için hazırlanan siyasi proje de o kadar benzeşiyor.

Ukrayna'yı Rusya denetiminden çıkarıp ABD-AB denetimine sokmak isteyen proje ile, Türkiye'nin yüz yıl sonra ilk kez bağımsız hareket etmesinin önünü kapatmayı ve onu tekrar yönetilebilir alana çekmeye çalışan proje aynı.

Bu bir Anadolu direnişidir

Yerli olanla, özgür olanla yabancı olanın, bağımlı olanın çatışmasını yaşıyor Türkiye. Anadolu ile Avrupa ve Amerika'nın çatışmasıdır. Yüz yıl sonra bir Anadolu direnişidir.

Siz, on binlerce insanı dinleyenlerin, onlarca hayali örgüt üzerinden binlerce insanı hapislere doldurma projesi yapanların, varolan siyasi kadroları tamamen tasfiye etmeye yeltenenlerin sadece emniyet-yargı bürokrasisi içine sinmiş örgüt mensuplarından ibaret olduğunu mu sanıyorsunuz?

Türkiye'yi çoktan satmışlar

Türkiye tarihinin en büyük tasfiye operasyonunu yapanların merkezi bu ülke değil. Ana merkez dışarıda. Burada sadece işin ameleliği yapılıyor, ortakları üzerinden iş yürütüyorlar.

Aslında buradaki 'ortaklar' Türkiye'yi o merkezlere çoktan satmışlar da bizim yeni haberimiz oluyor. Millet bunları yeni öğreniyor.

Türkiye yüz yıldır stratejik konumunun bedelini ödüyor. Doğu-Batı köprü misyonunun acısını çekiyor. İç savaşlardan fakirliğe, kimlik bunalımlarından ideolojik kavgalara kadar bütün kırılganlıklar Türkiye'yi denetim altına alma mücadelesinin sonuçlarıdır.

Kurtlar sofrasına attılar

Ama siz siz olun, Ukrayna'dan ders çıkarın. Bir ülkenin nasıl kurtlar sofrasına atıldığını, Doğu-Batı güç çekişmesine kurban edildiğini, bu amaçla 'masum' gibi görünen senaryolarla nasıl teslim alındığını görün.

Ülkenize sahip çıkın

Türkiye'yi de benzer bu serüvene hazırlıyorlar. Bugün yaşadıklarımız aslında bir tür 'çokuluslu' müdahaledir. Milletimiz durumu kavrar bu müdahaleyi boşa çıkarırsa ellerinde bir senaryo daha var.

Haçlı Savaşları'ndan beri direnen bir yurdun insanıyız. Emin olun, çok daha kötülerini tarihe gömdük. Bu felaketleri savuşturmayı da bileceğiz. Yeter ki Türkiye içine ve yakın çevresine dikkatli bakın. Zihinlerinizi rehin vermeyin, kendi gözlerinizle görün, kalplerinize danışın.

Ülkenize sahip çıkın...

07:41
 // Anlayana...
Anlamak isteyene çok yerinde uyarılar var ve fakat biliyorum ki bazıları anlamazdan gelecek ve 3 kuruşluk menfaatinin gereğini yapacak. Tabi bizler de bunlara karşı boş durmayacağız kesin....
05 Mart 2014 07:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler