YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cemaatin oy oranı ne kadar?
Cemaat ile gerilimde ise AK Partililer, "Oyumuza etkisi yüzde 1 olur" diyor. Peki Gülen Cemaatinin oyu gerçekte yüzde kaç?
Cemaatin oy oranı ne kadar?
22 Kasım 2013 / 21:40 Güncelleme: 22 Kasım 2013 / 21:45

Ankara kulislerine hakim bir gazeteci olan Ömer Şahin bugün Radikal gazetesindeki analizinde yaklaşan seçim öncesi AK Parti ile Hizmet Hareketi arasında tırmanan gerilimi yorumladı.

Kulislerde cemaat için bu konuşuluyor

Dershane olayından sonra AK Parti-cemaat ilişkilerinin seyri de merak konusu. “Hiçbir şey eskisi gibi olamaz” diyenler çoğunlukta olsa da AK Parti kulislerinde “Cemaatin oyu en fazla yüzde 3” sözü kulaktan kulağa yayılıyor.

STV izleyicisi Başbakan'ı daha çok seviyor

Başbakan’ın yakın bir kurmayı ise bu gerilimin kendilerine en fazla yüzde 1’lik bir kayıp verebileceğini söylerken, “Daha önce yaptığımız bir araştırmada STV izleyicisinin Başbakan’a olan sevgisi Kanal 7 izleyicisinden daha fazla” dedi. Aynı kurmaya göre, dershanelerin kapatılmasına halkın yüzde 60’lık bölümü destek veriyor. AK Parti tabanının desteği ise yüzde 60’tan çok daha fazla.

11:56
 // tirtil
Dersaneler sömürü evleridir.... Cikarcilarin ocagidir...Dersanelerin adı Menfaatciler hanesi diye değiştirdim....
23 Kasım 2013 11:56
11:52
 // tirtil
Fetullah gülenin ve cemaatinin oyu başında paralansın. Allah onları Başbakanimiza kazdıkları kuyulara düşürsun....... Yıllardır bu milletin alın terini şerbet yapıp içtiniz baktı benim Başbakanim bunların insafa geleceği yok iyi bir sille salladı size... Buna Rabbimin Azrail sillesinide ilave etsede Fetullah gülen yok olup gitse........
23 Kasım 2013 11:52
Erdoğan temsilcim, Cemaat artık hiçbir şeyim.
 // Meryem Afacan
Ülkede her şeyin içine yapılan çürüklerin ayıklanması operasyonlarında Cemaat, hükümetin eli değmeden kendi kendini teşhir etmesiyle çürüklerini döker hale geldi. Erdoğan sözkonusu olana dek sevip saydığımız Cemaat oluşumu, ülke ve vatandaşlık haklarımızın hizmetlisi Erdoğan'ın gönlümüzde ne denli Saygı, Sevgi, Güven, Sadakat, gönül birliği oluşturduğunu bilememiş. Yazık ettiler fikrimizdeki değerlerine. Kibr zehirdir, dersane patronları uğruna Ben-Vatandaş'ın Emanetçisine dil uzatmayacaklardı...
23 Kasım 2013 Cumartesi 01:58
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler